петак, 26. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Расим Љајић: Србија не сме да одустане од европског пута, иако у ЕУ неће ући у наредних десет година
Хроника

Расим Љајић: Србија не сме да одустане од европског пута, иако у ЕУ неће ући у наредних десет година

PDF Штампа Ел. пошта
недеља, 11. децембар 2011.

БЕОГРАД - Председник Социјалдемократске партије Србије (СДПС) Расим Љајић поручио је данас да Србија, иако није добила статус кандидата, не треба да одустане од свог европског пута, али и да истовремено мора да ради на унутрашњим реформама и економском развоју.

"Нудила нам се трговина - ви нама Резолуцију 1244, ми вама кандидатуру 2011. године, али Србија не може да пристане на такву трговину", истакао је Лјајић на конвенцији те странке поводом две године постојања, одржаној у новобеоградској Хали спортова.

"Јесте неправда што Србија у овом моменту није добила статус кандидата, само је наша земља имала третман да се у ходу мењају услови, али не треба сада да плачемо и сечемо вене, већ морамо бити прагматични", рекао је лидер СДПС.

Љајић који је и министар рада и социјалне полтике казао је да би иако је одлука савета ЕУ ветар у леђа антиевропским снагама у земљи, било погрешно да Србија одустане од европског пута због чега ће СДПС и надаље тежити евроинтеграцијама.

"Ми морамо сада да се окренемо себи, радимо на реформама и да се спремимо за улазак у ЕУ, али то се вероватно неће десити наредних 10 година" навео је он.

Љајић је додао и да би било добро да Србија у марту добије статус кандидата, али и да не треба подизати еуфорију и истакао да у Србији у овом моменту економија треба да буде приориотет.

Лидер СДПС сматра и да Србија, како би убрзала свој европски пут, треба да што пре спроведе реформе и настави дијалог са Приштином у коме неће једнострано стално бити под притиском.

Говорећи о Косову и Метохији Љајић је рекао да Србија жели решење које неће бити наметнуто, јер би такво решење увек представљало проблем који може, како је оценио, да експлодира.

Љајић је мишљења да је о Косову и Метохији потребан и унутрашњи дијалог, као и са Србима на Косову, али и да се инсистира на решењу за север Косова.

(Танјуг)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер