понедељак, 12. мај 2025.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Радикалне терористичке групе претња и свету и Балкану
Хроника

Радикалне терористичке групе претња и свету и Балкану

PDF Штампа Ел. пошта
понедељак, 03. мај 2010.

СКОПЉЕ – Израелски министар спољних послова Авигдор Либерман је у Скопљу изразио забринутост за, како је навео, велику пенетрацију терористичких радикалних група у свету, укључујући и Балкан, али да је то проблем који се пажљиво прати.

„Данас имамо стабилнији балкански регион. Македонија је веома добар пример за земљу која доприноси стабилности не само Балкана него и у Ираку и Авганистану, што је важно за постизање циља - безбедност у свету”, рекао је Либерман.

Он је оценио да највеће безбедносне претње за међународну заједницу не долазе са Балкана, него постоје друге претње и изазови као што су Авганистан, Пакистан, Иран и Ирак.

Главне теме о којима је Либерман разговарао са својим македонским колегом Антониом Милошоским су били јачање политичких и економских односа Македоније и Израела након одлуке македонске владе да отвори амбасаду у Тел Авив.

Либерман је похвалио активности Јеврејске заједнице у Македонији а посебно интерес владе која инвестира у изградњи Меморијалног центра холокауста у Скопљу, који ће бити отворен идуће године.

Шеф израелске дипломатије упутио је пријатељски савет Македонији и Грчкој у вези са преговорима о уставном имену Македоније, истичући да је кључ решења искрени дијалог.

(Танјуг)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли мислите да ће у 2025. години бити одржани ванредни парламентарни избори?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер