Početna strana > Hronika > Portugalija eliminisala Hrvatsku sa Evropskog prvenstva u Fudbalu u Francuskoj

Portugalija eliminisala Hrvatsku sa Evropskog prvenstva u Fudbalu u Francuskoj

subota, 25. jun 2016.

Nakon jedne od najdosadnijih utakmica u istoriji fudbala, gde do 90. minuta nije bio zabeležen nijedan udarac u okvir gola, Portugalija je u 117. minutu uspela da postigne jedini gol na utakmici i eliminiše reprezentaciju Hrvatske sa Evropskog prvenstva u Francuskoj rezultatom 1:0.

Strelac je bio Rikardo Kvarežma, posle neuspešnog šuta Kristijana Ronalda.

Sportski stručnjaci se slažu da je ovo jedna od dve utakmice u profesionalnom fudbalu u kojima nakon punih 90 minuta nije bilo nijednog udarca na gol. Prethodna je bila pre oko 40 godina.

Hrvatska je imala nekoliko prilika, ali nije uspela da uputi nijedan udarac u okvir gola. Portugalija je imala svega dva udarca i to oba u drugom produžetku.