четвртак, 28. март 2024.

&

Почетна страна > Хроника > Португалија елиминисала Хрватску са Европског првенства у Фудбалу у Француској

Португалија елиминисала Хрватску са Европског првенства у Фудбалу у Француској

субота, 25. јун 2016.

Након једне од најдосаднијих утакмица у историји фудбала, где до 90. минута није био забележен ниједан ударац у оквир гола, Португалија је у 117. минуту успела да постигне једини гол на утакмици и елиминише репрезентацију Хрватске са Европског првенства у Француској резултатом 1:0.

Стрелац је био Рикардо Кварежма, после неуспешног шута Кристијана Роналда.

Спортски стручњаци се слажу да је ово једна од две утакмице у професионалном фудбалу у којима након пуних 90 минута није било ниједног ударца на гол. Претходна је била пре око 40 година.

Хрватска је имала неколико прилика, али није успела да упути ниједан ударац у оквир гола. Португалија је имала свега два ударца и то оба у другом продужетку.