Početna strana > Hronika > Poraz Zvezde i remi Partizana u kvalifikacijama za Ligu Evrope

Poraz Zvezde i remi Partizana u kvalifikacijama za Ligu Evrope

četvrtak, 18. avgust 2011.

Hrabra Zvezda poražena od Rena (Crvena zvezda-Ren 2:1)

Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su sa 2:1 (1:1) od francuskog Rena u prvom meču meč poslednjeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

Crveno-beli su poveli preko Kadua sa bele tačke u 17. minutu, Pitroipa izjednačio nekoliko minuta pre poluvremena, dok je konačan rezultat postigao Montanjo u 75. minutu.

Revanš meč između Zvezde i Rena igra se narednog četvrtka u Francuskoj.

Pola sata pre početka meča, trener crveno-belih odredio je startnu postavu, a nju su činili: Bajković, Tošić, Vilotić, Ćosić, Mikić, Kovačević, Kadu, Dimitrijević, Lazović, Borha, Kaluđerović.

Zvezda je krenula prva u napad, koji je odlikovalo mnogo pasova, a iako je jedan od igrača Rena uspeo da ga preseče, Borha se vrlo brzo našao sam u šesnaestercu, ali nije bio prava pretnja po gol Francuza. Već u narednom minutu Zvezda je imala još jednu priliku, ali bez realizacije.

Ren je u svom prvom napadu izborio slobodan udarac, koji je izveo Fere, ali su igrači Zvezde bili na pravom mestu i odmah su krenuli u novi napad. Crveno-beli su imali znatno veću kontrolu lopte u ranoj fazi susreta i mnogo više su napadali od Francuza, a najbolju priliku imao je Borha u sedmom minutu sa velike distance, ali je golman Rena bio siguran.

Tošić je bio kreator odlične akcije Zvezde u devetom minutu, ali nije uspeo da nađe nijednog slobodnog saigrača u šesnaestercu. Samo minut kasnije, posle kornera, Kaluđerović je glavom uputio udarac, ali pored gola. Ren je prvu pravu polu-priliku imao u 12. minutu, ali je tu akciju prekinuo Kovačević.

Zvezda je nastavila ozbiljno da napada, a Lazović je minut kasnije šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali je lopta ponovo završila pored gola. U narednom napadu crveno-belih, Manžan je igrao rukom i sudija je pokazao na belu tačku, a penal je uspešno realizovao Kadu za zasluženo vođstvo Zvezde od 1:0.

Ren je imao priliku za dobar napad u narednom minutu, ali je Vilotić odlično reagovao, a posle nove akcije Kadu je izborio korner, posle kojeg je lopta završila u rukama golmana francuskog kluba. Kaluđerović je vrlo brzo zatresao mrežu Rena, ali je taj pogodak poništen zbog osfajda Zvezdinog napadača.

Bukari je bio akter najbolje šanse Rena, ali je loše zahvatio loptu glavom posle slobodnog udarca sa velike distance i ona je završila iznad gola. Pet minuta kasnije, Lazović je izveo novi slobodni udarac za Zvezdu, ali su Francuzi, bez većih problema, uspeli da se odbrane. Bajković je u 33. minutu odbranio najozbiljniju priliku Rena, preko Dalme, a sa druge strane crveno-beli su nastavili i dalje ozbiljno da napadaju. Dalma je šutirao sa velike distance, ali je pogodio jednog od svojih saigrača, a Bajković na golu nije imao puno posla u toj akciji.

Ipak, posle starta nad Dimitrijevićem, fudbaleri Rena došli su do lopte i posle dobro organizovane akcije Pitroipa je u 42. doneo izjednačenje svom timu, posle asistencije Dalme. Zvezda je do poluvremena imala dve dobre prilike, ali se na isteku nadoknade vremena Kaluđerović nije najbolje snašao i na odmor se otišlo sa 1:1.

Ren je imao prvu šansu u drugom minutu drugog perioda, kada je posle kornera Ferea preko gola loptu poslao Bukari. Zvezda je od tada nastavila u istom ritmu kao i u prvom periodu, napadala je uglavnom preko Tošića i Kaluđerovića, ali bez uspeha.

Posle jednog oštrog starta Teteja nad Kaduom, fudbaler crveno-belih je doživeo povredu, a u igri ga je zamenio Evandro. Uprkos velikom broju startova, sudija nije do 57. minuta pokazao nijedan žuti karton, a to se promenilo kada je Evandro zaradio javnu opomenu.

Francuzi su u drugom poluvremenu znatno više napadali nego što je slučaj bio u prvom, ali nisu imali ozbiljniju priliku da zaprete Bajkoviću, a u 61. minutu i Ćosić je dobio žuti karton, posle faula nad Bukarijem. Prosinečki je potom učinio još jednu izmenu, a umesto Kaluđerovića u igru je ušao Mezenga.

Zvezda je odmah po ulasku Mezenge imala odličnu šansu, ali je došlo do kontakta između njega i Bojea, koji je na zemlji kopačkom nekoliko puta udario igrača crveno-belih u glavu, ali sudija to nije sankcionisao. Tošić je prednjačio u napadima Zvezde, ali je brojne propuštene prilike Ren kaznio preko Montanja u 75. minutu, kada je sa oko 15 metara savladao Bajkovića.

Umesto Lazovića ušao je Vešović, a u 78. minutu igrači Zvezde dobili su još jedan karton, pošto je sudija i Vilotiću pokazao javnu opomenu. Uprkos tome što su crveno-beli i dalje napadali, Ren je ponovo imao odličnu šansu preko Montanja, da bi nekoliko minuta kasnije posle kornera Dimitrijevića lopta došla do Borhe, ali je završila iznad gola.

Vešović je imao odličan prodor u 87. minutu, ali su njegov centaršut osujetili igrači Rena. Isti igrač imao je sličnu akciju u poslednjem minutu regularnog dela, ali nije uspeo da pronađe nijednog raspoloženog saigrača. Zvezda je do kraja meča pokušavala da dođe do izjednačenja, ali je utakmica završena novim porazom crveno-belih u Evropi.

Partizan bez prednosti iz Dablina (Šamrok-Partizan 1:1)

Fudbaleri Partizana igrali su nerešeno 1:1 sa ekipom Šamroka u Dablinu u prvom meču poslednjeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

“Crno-beli” su poveli golom Nemanje Tomića u 14. minutu, a izjednačio je Geri Mekejb u 81. minutu.

Revanš je na programu narednog četvrtka na stadionu u Humskoj. Šampion Srbije je dominirao u prvom poluvremenu i zasluženo stigao do vođstva, ali se u nastavku domaćin razigrao, vršio pritisak na lošu odbranu “crno-belih” i konačno stigao do remija.

Trener "crno-belih" Aleksandar Stanojević odlučio je da Ircima suprotstavi sastav Stojković, Ranković, Ivanov, Smiljanić, Stanković, Rnić, Kamara, Ilić, Tomić, Eduardo, Jovančić.

GOL! Partizan je poveo u 14. minutu golom Nemanje Tomića. Vladimir Jovančić se odlično probio po desnoj strani, na desetak metara od golmana Šamroka Rajana Tompsona centrirao Tomiću koji se kao i protiv Genka upisao u strelce. Šampion Srbije je od početka susreta nametnuo je svoj ritam i zasluženo stigao do prednosti.

„Crno-beli“ su nastavili sa napadima i samo četiri minuta kasnije bili u prilici da dupliraju prednost. Vojislav Stanković je sa leve strane uposlio Tomića, ali ovaj put 23-godišnji fudbaler nije bio precizan. Nekoliko šansi imali su i domaći fudbaleri posle kornera u 25. minutu, ali nisu uspeli da ugroze gol Vladimira Stojkovića.

Šamrok je prvu ozbiljniju priliku stvorio u 39. minutu kada je posle centaršuta, kapiten ekipe Den Marej uputio snažan šut sa sedam, osam metara, ali srećom preko gola. Nekoliko minuta kasnije u dva navrata prvak Irske je dugim loptama pokušavao da stigne do šansi i eventualnog izjednačenja, ali se na odmor otišlo rezultatom 1:0 za Partizan.

U prvih 15-ak minuta drugog poluvremena opao je ritam utakmice. Iako je Partizan uglavnom imao loptu u posedu, nije bilo ozbiljnijih prilika. Vredan pomena je šut kapitena "crno-belih" Saše Ilića sa 20 metara, ali iznad Tompsonovog gola.

U periodu od 60. do 65. minuta, Šamrkok je imao dve prilike, najpre je Salivenov udarac Stojković odbranio, a potom je posle centašuta Mekejba lopta pogodila u ruku Nemanju Rnića. Iako su domaći fudbaleri tražili najstrožu kaznu, sudija je pokazao da se igra nastavi.

GOL! U 81. minutu usledio je pravi šok za Partizan. Ofanziva Šamroka se isplatila i domaći tim uspeo je da izjednači. Geri Mekejb je bio strelac posle sjajnog duplog pasa sa Tvigom, 23-godišnji Irac se bukvalno prošetao kroz loše postavljenu odbranu „crno-belih“ i kroz noge Ivanovu doneo svom timu izjednačenje.

Problemima tu nije bio kraj jer su domaći stvorili još nekoliko odličnih prilika pored uspavane odbrane ekipe Aleksandra Stanojevića, ali je srećom izbegnut poraz.