петак, 29. март 2024.

&

Почетна страна > Хроника > Пораз Звезде и реми Партизана у квалификацијама за Лигу Европе

Пораз Звезде и реми Партизана у квалификацијама за Лигу Европе

четвртак, 18. август 2011.

Храбра Звезда поражена од Рена (Црвена звезда-Рен 2:1)

Фудбалери Црвене звезде поражени су са 2:1 (1:1) од француског Рена у првом мечу меч последњег кола квалификација за Лигу Европе.

Црвено-бели су повели преко Кадуа са беле тачке у 17. минуту, Питроипа изједначио неколико минута пре полувремена, док је коначан резултат постигао Монтањо у 75. минуту.

Реванш меч између Звезде и Рена игра се наредног четвртка у Француској.

Пола сата пре почетка меча, тренер црвено-белих одредио је стартну поставу, а њу су чинили: Бајковић, Тошић, Вилотић, Ћосић, Микић, Ковачевић, Каду, Димитријевић, Лазовић, Борха, Калуђеровић.

Звезда је кренула прва у напад, који је одликовало много пасова, а иако је један од играча Рена успео да га пресече, Борха се врло брзо нашао сам у шеснаестерцу, али није био права претња по гол Француза. Већ у наредном минуту Звезда је имала још једну прилику, али без реализације.

Рен је у свом првом нападу изборио слободан ударац, који је извео Фере, али су играчи Звезде били на правом месту и одмах су кренули у нови напад. Црвено-бели су имали знатно већу контролу лопте у раној фази сусрета и много више су нападали од Француза, а најбољу прилику имао је Борха у седмом минуту са велике дистанце, али је голман Рена био сигуран.

Тошић је био креатор одличне акције Звезде у деветом минуту, али није успео да нађе ниједног слободног саиграча у шеснаестерцу. Само минут касније, после корнера, Калуђеровић је главом упутио ударац, али поред гола. Рен је прву праву полу-прилику имао у 12. минуту, али је ту акцију прекинуо Ковачевић.

Звезда је наставила озбиљно да напада, а Лазовић је минут касније шутирао са ивице казненог простора, али је лопта поново завршила поред гола. У наредном нападу црвено-белих, Манжан је играо руком и судија је показао на белу тачку, а пенал је успешно реализовао Каду за заслужено вођство Звезде од 1:0.

Рен је имао прилику за добар напад у наредном минуту, али је Вилотић одлично реаговао, а после нове акције Каду је изборио корнер, после којег је лопта завршила у рукама голмана француског клуба. Калуђеровић је врло брзо затресао мрежу Рена, али је тај погодак поништен због осфајда Звездиног нападача.

Букари је био актер најбоље шансе Рена, али је лоше захватио лопту главом после слободног ударца са велике дистанце и она је завршила изнад гола. Пет минута касније, Лазовић је извео нови слободни ударац за Звезду, али су Французи, без већих проблема, успели да се одбране. Бајковић је у 33. минуту одбранио најозбиљнију прилику Рена, преко Далме, а са друге стране црвено-бели су наставили и даље озбиљно да нападају. Далма је шутирао са велике дистанце, али је погодио једног од својих саиграча, а Бајковић на голу није имао пуно посла у тој акцији.

Ипак, после старта над Димитријевићем, фудбалери Рена дошли су до лопте и после добро организоване акције Питроипа је у 42. донео изједначење свом тиму, после асистенције Далме. Звезда је до полувремена имала две добре прилике, али се на истеку надокнаде времена Калуђеровић није најбоље снашао и на одмор се отишло са 1:1.

Рен је имао прву шансу у другом минуту другог периода, када је после корнера Фереа преко гола лопту послао Букари. Звезда је од тада наставила у истом ритму као и у првом периоду, нападала је углавном преко Тошића и Калуђеровића, али без успеха.

После једног оштрог старта Тетеја над Кадуом, фудбалер црвено-белих је доживео повреду, а у игри га је заменио Евандро. Упркос великом броју стартова, судија није до 57. минута показао ниједан жути картон, а то се променило када је Евандро зарадио јавну опомену.

Французи су у другом полувремену знатно више нападали него што је случај био у првом, али нису имали озбиљнију прилику да запрете Бајковићу, а у 61. минуту и Ћосић је добио жути картон, после фаула над Букаријем. Просинечки је потом учинио још једну измену, а уместо Калуђеровића у игру је ушао Мезенга.

Звезда је одмах по уласку Мезенге имала одличну шансу, али је дошло до контакта између њега и Бојеа, који је на земљи копачком неколико пута ударио играча црвено-белих у главу, али судија то није санкционисао. Тошић је предњачио у нападима Звезде, али је бројне пропуштене прилике Рен казнио преко Монтања у 75. минуту, када је са око 15 метара савладао Бајковића.

Уместо Лазовића ушао је Вешовић, а у 78. минуту играчи Звезде добили су још један картон, пошто је судија и Вилотићу показао јавну опомену. Упркос томе што су црвено-бели и даље нападали, Рен је поново имао одличну шансу преко Монтања, да би неколико минута касније после корнера Димитријевића лопта дошла до Борхе, али је завршила изнад гола.

Вешовић је имао одличан продор у 87. минуту, али су његов центаршут осујетили играчи Рена. Исти играч имао је сличну акцију у последњем минуту регуларног дела, али није успео да пронађе ниједног расположеног саиграча. Звезда је до краја меча покушавала да дође до изједначења, али је утакмица завршена новим поразом црвено-белих у Европи.

Партизан без предности из Даблина (Шамрок-Партизан 1:1)

Фудбалери Партизана играли су нерешено 1:1 са екипом Шамрока у Даблину у првом мечу последњег кола квалификација за Лигу Европе.

“Црно-бели” су повели голом Немање Томића у 14. минуту, а изједначио је Гери Мекејб у 81. минуту.

Реванш је на програму наредног четвртка на стадиону у Хумској. Шампион Србије је доминирао у првом полувремену и заслужено стигао до вођства, али се у наставку домаћин разиграо, вршио притисак на лошу одбрану “црно-белих” и коначно стигао до ремија.

Тренер "црно-белих" Александар Станојевић одлучио је да Ирцима супротстави састав Стојковић, Ранковић, Иванов, Смиљанић, Станковић, Рнић, Камара, Илић, Томић, Едуардо, Јованчић.

ГОЛ! Партизан је повео у 14. минуту голом Немање Томића. Владимир Јованчић се одлично пробио по десној страни, на десетак метара од голмана Шамрока Рајана Томпсона центрирао Томићу који се као и против Генка уписао у стрелце. Шампион Србије је од почетка сусрета наметнуо је свој ритам и заслужено стигао до предности.

„Црно-бели“ су наставили са нападима и само четири минута касније били у прилици да дуплирају предност. Војислав Станковић је са леве стране упослио Томића, али овај пут 23-годишњи фудбалер није био прецизан. Неколико шанси имали су и домаћи фудбалери после корнера у 25. минуту, али нису успели да угрозе гол Владимира Стојковића.

Шамрок је прву озбиљнију прилику створио у 39. минуту када је после центаршута, капитен екипе Ден Мареј упутио снажан шут са седам, осам метара, али срећом преко гола. Неколико минута касније у два наврата првак Ирске је дугим лоптама покушавао да стигне до шанси и евентуалног изједначења, али се на одмор отишло резултатом 1:0 за Партизан.

У првих 15-ак минута другог полувремена опао је ритам утакмице. Иако је Партизан углавном имао лопту у поседу, није било озбиљнијих прилика. Вредан помена је шут капитена "црно-белих" Саше Илића са 20 метара, али изнад Томпсоновог гола.

У периоду од 60. до 65. минута, Шамркок је имао две прилике, најпре је Саливенов ударац Стојковић одбранио, а потом је после центашута Мекејба лопта погодила у руку Немању Рнића. Иако су домаћи фудбалери тражили најстрожу казну, судија је показао да се игра настави.

ГОЛ! У 81. минуту уследио је прави шок за Партизан. Офанзива Шамрока се исплатила и домаћи тим успео је да изједначи. Гери Мекејб је био стрелац после сјајног дуплог паса са Твигом, 23-годишњи Ирац се буквално прошетао кроз лоше постављену одбрану „црно-белих“ и кроз ноге Иванову донео свом тиму изједначење.

Проблемима ту није био крај јер су домаћи створили још неколико одличних прилика поред успаване одбране екипе Александра Станојевића, али је срећом избегнут пораз.