петак, 26. април 2024.

&

Почетна страна > Хроника > Подгорица: Навијачи покушали да запале заставу САД уз скандирање „Русија и Србија, браћа заувек“; Руски голман повређен - погођен бакљом у главу; Утакмица на крају прекинута

петак, 27. март 2015.

Фудбалске репрезентације Црне Горе и Русије састале су се у Подгорици, а меч је због инцидената прекинут и други пут (при резултату 0:0), чиме је и донета коначна одлука да се дуел не настави.

Меч је прекинут већ после 20-ак секунди јер је голман Русије Игор Акинфејев погођен бакљом у главу, после чега је директно пребачен у Клинички центар, у свесном стању.

После дужег прекида, утакмица је настављена и није било голова у првом полувремену, да би и почетак наставка каснио, а онда је поново дошло до прекида.

Наиме, Полексић је одбранио пенал Широкову, а после тога је Комбаров показао арбитру да је погођен, што је био знак да судија Ајтекин прекине утакмицу. Тада је почело и кошкање између играча, у 67. минуту утакмице, а онда је нереда било и на трибинама. На јужној и западној трибини били су руски навијачи, уз групу "Православна армија" из Републике Српске, која је истакла своју заставу на трибини.

Меч фудбалских репрезентација Црне Горе и Русије у Подгорици прекинут је већ у првом минуту, пошто је голман гостујуће селекције Игор Акинфејев погођен бакљом у главу.

Бакља је полетела са северне трибине, а како преносе подгоричке "Вијести", вођа навијача се извинио путем разгласа и напоменуо да је хулиган идентификован.

Овај лист навео је и да је Акинфејев пребачен директно у Клинички центар, и да је у свесном стању. У међувремену, дошло је и до сукоба између навијача Црне Горе и Русије на супротној трибини. Када су се тензије спустиле, меч је настављен, а биће прекинут ако дође и до најмањег инцидента.

Претходно, група од педесетак навијача репрезентације Русије окупила се на Тргу републике, где је једно време певала руске песме, а потом покушала да запали заставу САД, што је спречила полиција. Са трга се могло чути и скандирање "Руси и Срби, браћа заувек". Затворено је више улица у центру града, а због важности утакмице полиција је предузела опсежне мере безбедности. Ово је утакмица петог кола Групе Г у квалификацијама за Европско првенство, које ће се одржати 2016. године, а на крају није ни окончана, због другог прекида, у 67. минуту.

Прекид после 20 секунди: Акинфејев у Подгорици погођен бакљом у главу!

Претходно, група од педесетак навијача репрезентације Русије окупила се на Тргу републике, где је једно време певала руске песме, а потом покушала да запали заставу САД, што је спречила полиција. Са трга се могло чути и скандирање "Руси и Срби, браћа заувек". Затворено је више улица у центру града, а због важности утакмице полиција је предузела опсежне мере безбедности. Ово је утакмица петог кола Групе Г у квалификацијама за Европско првенство, које ће се одржати 2016. године.

(Б. Винуловић – Танјуг)

РУСИ И СРБИ ЗАЈЕДНО НА ТРИБИНАМА: Навијаће за Зборнају против Црногораца!

Два сата пре почетка квалификационе утакмице фудбалске за пласман на Европско првенство 2016. године између Црне Горе и Русије, црногорски медији јављају да је дошло до инцидената на Тргу републике у Подгорици где су се окупили навијачи гостујућег тима.

На Тргу се скупило педесетак присталица руског тима који су скандирали ”Русија и Србија, браћа заувек”, а у плану је било и да се запали застава САД. У томе их је спречила црногорска полиција чије мере безбедности су подигнуте на највиши ниво.

Велики број руских навијача је стигао током дана у Црну Гору, а најављено је да ће имати велику подршку српских колега. Наводно је окупљање гостију било најављено у 19.30 минута, док су се после инцидената разишли у различитим правцима.