петак, 26. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Парламент Француске: Расправа о томе да ли еутаназију одобрити или не; Уложено око 3.000 амандмана
Хроника

Парламент Француске: Расправа о томе да ли еутаназију одобрити или не; Уложено око 3.000 амандмана

PDF Штампа Ел. пошта
четвртак, 08. април 2021.

Доњи дом француског парламента почео је дебату о предлогу закона о "праву на слободан и изабран крај живота", који би отворио пут за право на еутаназију за људе који болују од неизлечивих болести.

Међутим, мало је вероватно да предлог буде усвојен пошто је уложено око 3.000 амандмана, а посланици се томе углавном противе из идеолошких и верских принципа.

Инцијативу је покренуо посланик Оливије Фалорни из опозиционе парламентарне групе Слободе и територије. Он је данас у парламенту рекао да је већина Француза за еутаназију, као “последњу слободу светлог одласка”.

Фарлони је рекао да би новим законом престало “лицемерје” одласка људи у Белгију или Швајцарску на еутаназију, и “затварање очију” пред неколико хиљада тајних еутаназија годишње у Француској.

Он је осудио улагање тако великог број амандмана да би се спречило усвајање предлога закона, чији је рок вечерас у поноћ.

Парламенту се обратио и министар здравља Оливије Веран који је рекао да лично није за дебату о том закону због епидемије коронавируса.

Веран је обећао бољу примену постојећег закона из 2016. године који предвиђа “дубоку и континуирану седацију” пацијента која може довести до смрти. Међутим, тај закон не представља легализацију еутаназије или асистираног самоубиства.

Еутаназија је званично легализована у Холандији, Белгији и Луксембургу, али неке земље дозвољавају неки облик еутаназије, као у Швајцарској где је на снази „асистирано самобиство“.

Шпанија је недавно усвојила закон који ступа на снагу у јуну ове године.

(Бета)

 

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер