петак, 26. април 2024.

&

Почетна страна > Хроника > ОИ у Токију: Кошаркашице Србије након драме савладале Јужну Кореју са 65:61 у трећем колу групе А и пласирале се у четвртфинале

недеља, 01. август 2021.

Кошаркашице Србије савладале су Јужну Кореју са 65:61 у трећем колу групе А и пласирале се у четвртфинале Олимпијских игара.

Српкиње су успеле да славе у драми, након што су Корејке први пут на мечу повеле при резултату 58:56. Од тог момента као да је ђаво однео шалу, па су Брукс и Црвендакић преузеле одговорност и постигле важне поене и тако осигурале тријумф Србији.

Наша селекција је добро отворила меч, па је најефикаснија наша играчица Александра Црвендакић (15 поена) направила серију од 5:0, стигла је Србија и до 9:1, а онда до полувремена мирно контролисала сусрет.

Ситуација се мења у трећој деоници када је прорадио шут селекције из Азије која је показала да може да буде и те како неугодан ривал.

Овог пута је Србија играла на крилима Брукс, Црвендакић и Андерсон, која је у правом тренутку затегла одбрану и подигла креацију у нападу.

Недостајали су поени Соње Васић (два поена, шут из игре 1/6), али је наша селекција успела да превазиђе те проблеме. Велика непријатност био је и променљив судијски критеријум, па је Васић истрпела два лакта без фаула (тада је остала без ваздуха), а онда је Црвендакић суђен фаул у нападу приликом грађења.

Србија ће ривала сазнати након жреба који је заказан за понедељак од 06.00. Србија зна да једино не може да одмери снаге са Шпанијом са којом је играла у групи.

Србија – Јужна Кореја 65:61 (17:10, 15:14, 18:20, 15:17)

Дворана: Супер арена де Саитама Судије: Ејми Бонер (САД), Андреја Силва (Бразил)

Србија: Васић 2, Чађо, Јовановић, Брукс 11, Бутулија, Црвендакић 15, Андерсон 12, Станковић 8, Дабовић 3, Шкорић, Дугалић, Крајишник 14.

Јужна Кореја: Шин, Хан, Канг 6,  Јун 7, Ан, Х. Парк 8, Парк 17, Бае, Ким, Ји Парк 8, Ким 15, Јин.

Резултати 3. кола Олимпијских игара групе А

Шпанија – Канада 76:66

Србија – Јужна Кореја 65:61

Ток утакмице:

Четврта четвртина: Србија – Јужна Кореја 65:61

39′ Каква драма

Судије стално мењају судијске одлуке, али након поена Брукс и Црвендакић Србија долази до 65:51.

35′ Шок за Српкиње

Кореја је након тројке Јихјун Парк стигла до предности од два поена.

34′ Судијске одлуке изазивају реакције

Од почетка сусрета је судијски критеријум био променљив, па су некада олако свирале фаулове, а некад ни након оштрих фаулова нису свирали у пиштаљку. Црвендакић и саиграчице нису могле да верују када је овој играчици суђен фаул у нападу приликом грађења позиције.

34′ Добро је!

Ивон Андерсон погађа након соло продора. Изборила се за добру позицију након изолације и постигла поене за 56:54.

33′ Немају мира наше играчице

Таман што направе серију од 5:0, ривалке су успеле да одговоре и стигну до 53:51. Важне поене за нашу селекцију постигла је Александра Црвендакић са линије за слободна бацања за 54:51.

32′ Ма, идемо!

Изашао је први центар селекције Јужне Кореје, искористила је то Тина Крајишник и одмах постигла поене за 53:46.

31′ Добра одбрана Србије

Наша селекција се подигла након проблема средином треће деонице, а до тога је дошло из сјајне одбране.

Трећа четвртина: Србија – Јужна Кореја 50:44

30′ Србија стигла до нешто веће предности

Јужна Кореја је добила трећу деоницу са 20:18, али је наша селекција успела да се подигне након серије ривалки. Последње поене за 50:44 постигла је Станковић након контранапада.

28′ Да, да, да!

Погодила је Ивон Андресон тројку за 48:44 и успела да одведе нашу селекцију на +4.

27′ Соња коначно погађа

Љута је Васић због критеријума судија, али успела је да прекине серију Јужне Кореје и погоди за 42:40. Био је ово њен први погодак из игре.

26′ Није добро!

Успела је Кореја брзо да постигне поене и тројком Хјејин Парк изједначила на 40:40.

25′ Како нам је само ово требало!

Одиграла је Ивон Андерсон 1 на 1 против једне играчице из Јужне Кореје и о таблу погодила за 40:32. Непосредно пре тога је Тина Крајишник погодила из рекета.

23′ Соња све нервознија, Марина седи на клупи

Наше девојке три имнута нису успеле да постигну на поен, Соња је имала шта да каже саиграчицама, док је Марина Маљковић мирно седела на клупи. Наша селекција има проблема да организује нападе.

Друга четвртина: Србија – Јужна Кореја 32:24

20′ Србија води на полувремену

Корејке шутирају очајно из игре, али наша селекција није направила велику предност.

19′ Соња љута на судије

Још једном судије нису судиле контакт Соње Васић и једне играчице Јужна Кореје. Наша играчица се жалила да стално добија ударце, али судије нису промениле одлуку. Већ у следећем нападу је једна ривалка два пута ударила лактом ударила Соњу Васић, која је остала без ваздуха.

18′ Кореја не одустаје

Ривалке из Азије играју свој стил кошарке чак и у моментима када не даје резултате. Доста тога базирају на шуту за три поена, а само повремено се игра у рекету. Србија води са 29:21.

16′ Србија знатно боља

Након што су низале изгубљене лопте у прва два сусрета, сада напади изгледају много боље. Наше девојке користе сваки пропуст ривалки.

14′ Наставља се рафал Црвендакић

Наша играчица је направила серију од 4:0 и тако одвела Србију на нешто мирнијих 25:15.

12′ Сјајна Тина

Погодила је преко највише играчице Јужне Кореје, али је одмах стигао одговор ривалки у виду тројке за 19:15.

11′ Импровизација Андерсон

Србија је слабије поставила напад након одличне одбране, па је Андерсон покушала да „измисли“ поене. Ипак, њен шут се одбио од обруча.

Прва четвртина: Србија – Јужна Кореја 17:10

10′ Пад Србије

Краљице су пале у другом делу четвртине и дозволиле Корејкама да дођу до 10 поена. То не би био проблем да нису недостајали поени наше селекције у тим моментима. На четири секунде до краја четвртине Ивон Андерсон погађа за 17:10.

7′ Корејанке већ паниче

Селекторка Јужне Кореје Јувеон Чун затражила је минут одмора након што су њене играчице остале без идеје шта да ураде у нападу. Нацртала је две акције које очекују да се спроведу у дело.

5′ Каква одбрана нашег тима

Корејке су промашиле 11 шутева из игре, а након свега је погодила Ђи Сунг Парк за 9:3. Наша селекција је након доброг почетка имала великих проблема у реализацији напада.

3′ Србија наставља у великом стилу

Одбрана је фантастична, Корејке нису постигле ниједан погодак из игре из шест покушаја. Са друге стране је Тина Крајишник уписала нове поене за 9:1

1′ Серија Србије на почетку

Најпре је Црвендаквић погодила из контранапада, а онда је и погодила тројку за 5:0. Какав почетак наше селекције.