Početna strana > Hronika > Novak Đoković savladao Nadala i osvojio Masters u Rimu

Novak Đoković savladao Nadala i osvojio Masters u Rimu

nedelja, 15. maj 2011.

Četvrti put ove sezone savladao je Nadala, sedma vezana titula i 37. pobeda, bez poraza. Novak je ponovo savladao Rafaela Nadala, ovog puta u finalu Mastersa u Rimu sa 2:0. Može se zaknjučiti da Nadal jednostavno nema rešenja za igru našeg Novaka.

Tenis za sladokusce. Vredelo je čekati tri sata, koliko je zbog kiše kasnio ovaj meč. Pravi rat na terenu. Oba tenisera maksimalno skoncentrisana. Fantastični udarci, neverovatni potezi, tenis za kakav su potrebna dva majstora ove igre Nole i Rafa. Požrtvovana borba na obe strane, tenis dostojan imenima ovih tenisera. Ipan Novak dokazuje da igra najbolji tenis ove sezone, i kralj je ponovo nakolenima. Đoković je sve bliži broju jedan. Mleo je Novak Španca, i na kraju ponovo savladao Nadala na šljaci, ponovo u dva seta, Meč je trajao 2 sata i 13 minuta.

Odličnim servisima Novak osvaja svoj servis gem. Do rezultata 4:3 vodila se izjednačena borba. Oba tenisera su bila sigurna na svoj servis. Novak napada servis Nadala i stiže do dve brejk prilike, koristi prvu - 5:3. Usledio je Novakov servis za prvi set. Nadal uzvraća, osvaja dve brejk lopte, koristi drugu i vraća brejk.

Novak ipak prvi stiže do set lopte i to na servis Nadala, koristije za 6:4 u prvom setu.

Đoković je servisom otvorio i drugi set. Posle osvojenog servisa, Novak napada servis nadala i ima brejk loptu, Nadal se brani, naš teniser osvaja i drugu brejk šansu, novo izjednačenje. Treću brejk šansu Novak koristi i vodi sa 2:0. Nadal uspeva da uzvrati brejk.

Novi gem, novo uzbuđenje. Odličan ritern doneo je Novaku dve vezane brejk lopte, protivnik usoeva da se odbrani i isvoji gem. Nastavlja se velika borba, naš teniser igra za nijansu bolje, lakše osvaja svoj servis, što mu daje priliku da nastavlja da pritiska protivnika na njegov servis. Nadal uspeva da odbrani.

Pri rezultatu 5:4 za našeg tenisera, na servis Nadala, Đoković osvaja tri vezane meč lopte. Španac uspeva da se spasi, izjednačenje. Novak osvaja i koristi četvrtu meč loptu, za konačnih 6:4 u drugom setu.