Хроника

Новак Ђоковић савладао Надала и освојио Мастерс у Риму

Штампа
недеља, 15. мај 2011.

Четврти пут ове сезоне савладао је Надала, седма везана титула и 37. победа, без пораза. Новак је поново савладао Рафаела Надала, овог пута у финалу Мастерса у Риму са 2:0. Може се закњучити да Надал једноставно нема решења за игру нашег Новака.

Тенис за сладокусце. Вредело је чекати три сата, колико је због кише каснио овај меч. Прави рат на терену. Оба тенисера максимално сконцентрисана. Фантастични ударци, невероватни потези, тенис за какав су потребна два мајстора ове игре Ноле и Рафа. Пожртвована борба на обе стране, тенис достојан именима ових тенисера. Ипан Новак доказује да игра најбољи тенис ове сезоне, и краљ је поново наколенима. Ђоковић је све ближи броју један. Млео је Новак Шпанца, и на крају поново савладао Надала на шљаци, поново у два сета, Меч је трајао 2 сата и 13 минута.

Одличним сервисима Новак осваја свој сервис гем. До резултата 4:3 водила се изједначена борба. Оба тенисера су била сигурна на свој сервис. Новак напада сервис Надала и стиже до две брејк прилике, користи прву - 5:3. Уследио је Новаков сервис за први сет. Надал узвраћа, осваја две брејк лопте, користи другу и враћа брејк.

Новак ипак први стиже до сет лопте и то на сервис Надала, користије за 6:4 у првом сету.

Ђоковић је сервисом отворио и други сет. После освојеног сервиса, Новак напада сервис надала и има брејк лопту, Надал се брани, наш тенисер осваја и другу брејк шансу, ново изједначење. Трећу брејк шансу Новак користи и води са 2:0. Надал успева да узврати брејк.

Нови гем, ново узбуђење. Одличан ритерн донео је Новаку две везане брејк лопте, противник усоева да се одбрани и исвоји гем. Наставља се велика борба, наш тенисер игра за нијансу боље, лакше осваја свој сервис, што му даје прилику да наставља да притиска противника на његов сервис. Надал успева да одбрани.

При резултату 5:4 за нашег тенисера, на сервис Надала, Ђоковић осваја три везане меч лопте. Шпанац успева да се спаси, изједначење. Новак осваја и користи четврту меч лопту, за коначних 6:4 у другом сету.