петак, 26. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > „Њујорк тајмс“: Немачки програмер изгубио шифру рачуна са више од 7.000 биткоина - вредних 220 милиона долара
Хроника

„Њујорк тајмс“: Немачки програмер изгубио шифру рачуна са више од 7.000 биткоина - вредних 220 милиона долара

PDF Штампа Ел. пошта
среда, 13. јануар 2021.

Немачки програмер Стефан Томас изгубио је шифру за приступ рачуну који има 7.002 биткојна, вредних око 220 милиона долара и остала су му још само два покушаја да укуца праву пре него што рачун постане заувек закључан.

Говорећи за Њујорк тајмс, Немац, који тренутно живи у Калифорнији, открио је да су му биткоини дати као поклон када је још 2011. године направио анимирани филм о тој криптовалути.

Биткоин је протекле године забележио велики раст вредности, а пре неколико дана је премашио вредност од 30.000 долара.

Томас каже да је исте године изгубио лозинку за приступ свом „гвозденом кључу“, шифрованом хард драјву који садржи кључеве за његов дигитални новчаник.

Од тада је покушао осам разлитих варијација својих уобичајених лозинки у покушају да приступи свом „гвозденом кључу“.

Нажалост, ниједна није била тачна, а „гвоздени кључ“ омогућава корисницима 10 покушаја пре него што се заувек закључа заједно са свим садржајем, пише Њујорк тајмс.

Биткојн не може да му помогне, јер не чува корисничке лозинке, већ појединцима који купе валуту даје лични кључ за њихов дигитални новчаник, којем само они имају приступ.

„Лежао бих у кревету и размишљао. Онда бих отишао до компјутера са новим планом. Када би и он пропао, поново бих очајавао“, испричао је несрећни програмер.

Томас је сада ангажовао криптографе за које се нада да ће му помоћи да приступи свом дигиталном новчанику са 220 милиона долара.

(РТС, Индепендент)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер