петак, 26. април 2024.

&

Почетна страна > Хроника > Мундијал у Катару: САД и Велс одиграли су нерешено 1:1 у последњој утакмици првог кола Групе Б

уторак, 22. новембар 2022.

Сједињене Америчке Државе и Велс одиграли су нерешено 1:1 у утакмици првог кола групне фазе Светског првенства на "Ахмад бин Али" стадиону. Овим дуелом комплетирано је прво коло Групе Б.

Подела бодова најреалнији исход меча Америка - Велс

Сједињене Америчке Државе и Велс одиграли су нерешену утакмицу, 1:1 у првом колу Групе Б.

Американци су отворили утакмицу офанзивно, нападали су и до 20. минута имали су две изгледне прилике за погодак, међутим голман Велса Хенеси је реаговао смирено.

У наставку, Велс је и даље чекао прилику да постигне гол из евентуалног контранапада.

САД је на почетку нападао по десној страни терена, да би око 25. минута променио страну. Креатор је углавном био Пулишић.

Први гол на мечу постигао је Тимоти Веа у 36. минуту након лепе асистенције Кристијана Пулишића, који је предриблао два противничка фудбалера и протурио лопту до стрелца гола.

На полувремену, статистички, али и резултатски гледано САД је била боља репрезентација. Имали су чак 58% поседа лопте, 15% је било када се лопта није налазила у ногама некога од играча оба тима, док је Велс имао само 27% котролисања лопте.

У другом полувремену Велс је почео офанзивно и агресивно. Кифер Мур је заменио Џејмса и одмах је примећена боља игра "змајева".

Чини се да су улоге биле промењене до пред крај утакмице, "јенкији" су били потиснути и чекали су контру.

У 81. минуту дефанзивац САД-а Цимерман је срушио капитена Велса у шеснаестерцу, да би већ у наредном минуту Бејл донео изједначење на утакмици, чиме је поставио коначан резултат меча.

Гарет Бејл је постигао први гол за Велс на Мундијалу након 64 године, будући да су "змајеви" у Катару први пут на Светском првенству још од Светског купа 195. године у Шведској.

На концу може се констатовати да је подела бодова најреалнија и најправеднија опција.

У другом колу Групе Б, 25. новембра састаће се Велс - Иран и Енглеска - САД.

Раније данас Енглеска је убедљиво савладала Иран резултатом 6:2

Крај меча, САД - Велс 1:1

Виђена је подела бодова на мечу између САД-а и Велса.

Веа је био стрелац код Америке, а у редовима Велса, капитен Бејл.

90' Девет минута надокнаде

Судија је продужио утакмицу на још девет минута. Очекује нас узбудљива завршница меча. Обе екипе спорадично нападају.

82' ГОЛ! Бејл погађа са беле тачке за изједначење

Капитен Велса Гарет Бејл постигао је први гол на Мундијалу за национални тим после 64 године.

81' Пенал за Велс

Цимерман је срушио Бејла у шеснаестерцу. Капитен шутира пенал.

77' Америка консолидовала игру

Након напада Велса, Американци су консолидовали игру и опет делују опасније на терену од противника.

64' Велс је имао најбољу прилику за гол

Велшани су преузели потпуну иницијативу. Бен Дејвис је имао најбољу прилику да постигне изједначујући гол на мечу. Шутирао је главом у паду са шест метара, али је голман САД-а Тарнер одбранио ударац. Затим, након корнера Кифер Мур је шутирао преко гола.

56' Велс агресивнији у односу на први део меча

Репрезентативци Велса у другом полувремену су заиграли нешто офанзивније за разлику од првог дела меча у коме су чекали противнике на своју половину и вребали шансу за гол из контре.

Американци су потиснути и делује у првих десет минута другог полувремена да су замењене улоге.

Роб Пејџ је направио измену у тиму Велса на почетку другог дела меча

Из игре је изашао Данијел Џејмс, који се није наиграо у првом делу утакмице, а ушао је искусни Кифер Мур.

Мур је класичан нападач, играч је Борнмута, док је Џејмс офанзивни крилни фудбалер.

Крај првог полувремена! САД - Велс 1:0

Американци на петнаестоминутни одмор одлазе са голом предности. Стрелац је био Тимоти Веа у 36. минуту игре.

40' Жути картон за Бејла

36' ГОЛ! Веа стрелац, Америка води

Тимоти Веа је постигао погодак на асистенцију Кристијана Пулишића који је предриблао два фудбалера Велса и протурио лопту кроз средину ка стрелцу гола.

Четворица фудбалера Фулама у обе екипе

Данијел Џејмс и Хари Вилсон су наступају за Велс, док за САД играју Тим Рим и Ентони Робинсон.

22' Велс дефанзиван

Фудбалери Велса чини се да вребају прилику из контранапада, јер свакако имају брзоноге играче који могу да направе шансу за погодак.

Американци су у претходном делу утакмице скроз потиснули одбрану противника, а Велшани немају право решење да пренесу тежиште игре на половину терена коју брани селекција САД-а.

13' Још један жути картон

Мекени је добио жути картон, а претходно је судија казнио његовој саиграча, Деста.

Оба фаула направљена су на Вилијамсу.

10' Америка офанзивнија

Репрезентација Сједињених Америчких Држава на почетку меча игра офанзивније, имали су две прилике да постигну погодак, међутим голман Велса Хенеси је стабилно реаговао.

Американци нападају углавном по десној страни терена.

Сержињо Дест је први фудбалер који је добио жути картон на утакмици.

Почео је меч

Последњи меч другог дана Мундијал је почео. Први са центра крећу Американци.

Познати су састави тимова:

САД: Тарнер, Дест, Рим, Цимерман, Робинсон, Адамс, Муса, Мекени, Сарџент, Пулишић, Веа;

Велс: Хенеси, Мефам, Родон, Дејвис, Ампаду, Ремзи, Робертс, Вилијамс, Џејмс, Вилсон, Бејл.

Главни судија утакмице

Главни судија меча биће Абдулрахман Ал-Џасим, долази из земље домаћина Мундијала, а међународни судија Фифе постао је 2013. године.

Две пријатељске утакмице

Први меч САД и Велс одиграли су 2003. године у коме су "јенкији" тријумфовали, резултатом 2:0. Други пут су се сурели 12. новембра 2020. године, такође у пријатељском мечу, који је завршен ремијем, без голова.

Америка има најмлађи тим

Селекција Сједињених Америчких Држава на Светском првенству у Катару 2022. године имаће најмлађи тим, на данашњи дан просек старости фудбалера је 25 година и 175 дана.

Велс први пут после 64 године на Мундијалу

Скоро шест и по деценија касније, Велс ће опет бити део велике смотре најбољих репрезентација света у фудбалу. "Змајеви" ће тек други пут у историји играти на Мундијалу.

Први пут у играли су у Шведској 1958. године, тада је Велс направио велико изненађење, али и највећи успех до тада. Наиме, пласирали су се у нокаут фазу Мундијала.

Америка и Велс на „Ахмад бин Али“ стадиону

Фудбалска Ахмад бин Али арена изграђена је на месту некадашњег истоименог стадиона у провинцији Ал Рајан, удаљеној 20 километара западно од Дохе. Због окружења, место се понекад назива "капија пустиње".

Последња утакмица другог дана Мундијала

Другог дана Мундијала у Катару одигране су две утакмице. Претходно у Групи А Холандија је била боља од Сенегала 2:0. У Групи Б Енглеска је савладала репрезентацију Ирана 6:2.

Последњи меч је између репрезентације САД-а и Велса.