Početna strana > Hronika > Mundijal u Kataru: Nova senzacija– Maroko nokautirao anemičnu Belgiju sa 2:0. Kostarika savladala Japan 1:0 i ostavila Nemce u igri
Hronika

PDF Štampa El. pošta
nedelja, 27. novembar 2022.

Reprezentacija Maroka savladala je favorizovanu Belgiju sa 2:0 u meču drugog kola Grupe F Mundijala, golovima Abdelhamida Sabirija u 73. i Zakarije Abukhlala u 92. minutu.

Rezerve Maroka donele slavlje

Posle Argentine i Nemačke, još jedan od moćnih evropskih timova je poražen na Mundijalu u Kataru.

Marokanci su od početka do kraja parirali Belgijancima sa jednim od po imenima najjačih sastava na takmičenju.

Hakim Ziješ je bio motivisan protiv Belgije, konstantno je pretio, čak postigao odličan gol iz slobodnog udarca u poslednjem minutu prvog poluvremena, ali je poništen zbog pasivnog ofsajda Siasa.

Selektor Maroka Valid Regraui potpuno pogađa sa izmenama u sredini drugog poluvremena, uvodeći u igru "meč-vinere" Abdelhamida Sabirija i Zakariju Abukala.

Sabiri je kročio na teren u 68. minutu i pet minuta kasnije daje izuzetan gol iz prekida, par koraka daleko od korner zastavice. Sjajan felš iz "mrtvog ugla" prevario je Tiboa Kurtou.

Poletni Maroknaci nastavili su sa napadima do samog kraja. Hakim Ziješ je u drugom minutu sudijske nadoknade asistirao Abukalu za novi gol "lavova sa Atlasa" i eksploziju na stadionu Al Tumama.

Maroko nakon remija sa Hrvatskom u prvom kolu dodaju još tri boda, dok Belgija posle minimalnog trijumfa nad Kanadom nije pokazala da je uverljiv favorit za titulu.

Drugi meč Grupe F Hrvatska-Kanada igra se od 17 časova (RTS 1), a poslednje kolo je na rasporedu 1. decembra.

Kraj meča! Maroko pobeđuje i ima 4 boda, Belgija ostaje na 3 boda

90+2' GOL! Maroko vodi 2:0! Strelac Zakarija Abuhlal

90+' Hamdala vuče kontru jedan na tri, izborio je korner za Maroko

81' Prvi minuti za Romelua Lukakua

Evo udarne zvezde Belgije, došao je u Katar rovit od povrede. Martinez mora da rizikuje i ubacuje ga umesto Menijea.

78' Selektor Maroka koristi i poslednju petu izmenu

DŽavad El Jamik ulazi mesto Unajia.

73' GOL! Maroko vodi 1:0, strelac Sabiri!

Fenomenalan pogodak iz slobodnog udarca, šut iz mrtvog ugla rezerviste završava iza leđa Kurtoe.

72' Nova dvostruka izmena u Maroku

Abuhlal i Hamdala menjaju Bufala i El Nesirija.

68' Izmene u Maroku

Sabiri menja Amalaha, Atiat-Alah umesto Hakimija.

65' Mertens konkretan od ulaska u igru

Rezerva Belgija spremno ulazi u meč, jak šut sa 18 metara u Kurtou.

61' Izmene u Belgiji

Roberto Martinez uvodi Jurija Tilemansa i Drisa Mertensa umesto Amadua Onane i Edena Azara.

52' Solo akcija Edena Azara

Posle driblinga na desnoj strani kaznenog prostora uputio je jak šut ka golu Maroka u bližu stativu, golman El Kadžuji boksuje.

50' Novi šut Ziješa

Prva zvezda Maroka je vrlo motivisana i rešena, novi šut van šesnaesterca, Kurtoa spreman.

Počelo je drugo poluvreme

Kraj prvog poluvremena! Ipak poništen gol zbog ofsajda Siasa

Kapiten Maroka Sais je markirao Kurtou. Sudija Palazuelos poništava gol posle konsultacije VAR-a.

46' GOL! Vodi Maroko 1:0! Hakim Ziješ strelac!

Slobodnjak sa desne strane kaznenog prostora završio pravo u mreži.

39' Nezgodan šut De Brujnea iz ugla

Malo je falilo da De Brujne postigne gol iz prekida na levoj strani, felš je mogao da iznenadi, ali je preleto prečku.

35' Nova prilika za Maroko preko Hakimija

Hakimi je povukao kontranapad po desnom krilu, došao pred gol i traljavo šutnuo u tribine.

29' Amadu Onana dobija žuti karton

Reprezentativac Belgije će propustiti naredni meč protiv Hrvatske.

21' Ziješ "tuče" sa 17 metara, preko prečke

19' Dobar pokušaj Menijea

Šut sa ivice šesnaesterca pravo u golmana Maroka El Kadžujija.

5' Belgijanci opasni od starta

Torgan Azar na levoj strani ubacuje loptu u prostor za Batšuajija, golman El Kadžuji izleće i brani. Korner je bio opasan, ali bez šuta u okvir gola.

Utakmica je počela!

Stadion

Al Tumama; kapacitet: 44.000 mesta

Glavni sudija: Sezar Ramos Palazuelos (Meksiko)

Sastav Maroka (4-3-3):

El Kadžuji - Hakimi, Agerd, Sais, Mazraui - Unaji, Amrabat, Amalah - Ziješ, Bufal, En Nesiri

Sastav Belgije (3-4-2-1):

Kurtoa - Menije, Endlervereld, Vertongen - Vicel, Kastanj, Onana, T. Azar - De Brujne - E. Azar, Batšuaji

Stanje u Grupi F

Belgija je u prvom kolu savladala Kanadu minimalnim rezultatom, dok je Maroko izvukao remi bez golova protiv vicešampiona sveta Hrvatske.

Tabela:
1. Belgija 3 1:0
2. Hrvatska 1 0:0
3. Maroko 1 0:0
4. Kanada 0 0:1

Kostarika savladala Japan sa 1:0 i ostavila Nemce u igri

Kostarika je savladala Japan sa 1:0. Nakon prvog poluvremena u kom nije viđeno mnogo toga zanimljivog, drugo je napokon donelo uzbuđenja.

Japan je bio bolji rival, zapretio već u 46. minutu. Onda su se vezali pokušaji Japana, a zatim pokušaju iz slobodnog udarca.

Odbrana "plavih samuraja" napravila je prvu grešku u 81. minutu, koja ih je preskupo koštala. Lopta je stigla do Fulera, koji je bio sam ispred golmana Gonde, nakon čega je uspeo da zatrese mrežu.

u nastavku, Japan je nastavio da napada, pokušavajući da postigne pogodak i dođe do boda koji bi ga ostavio u životu, ali odbrana Kostarike nije poklekla.

Nakon kiksa Nemačke protiv Japana i ubedljivog poraza Kostarike od Španaca, ovom pobedom, Kostarika je i sebi i Nemačkoj ostavila nade o plasmanu u osminu finala, dok Japan čeka jako težak duel sa Španijom.

89' Japan propustio zicer

Posle velike gužve u šesnaestercu Navasa, Japan nije uspeo da izjednači.

80' GOOL, Kostarika vodi

Japan je izgubio loptu koja je došla do Kejšera Fulera, koji je sa petnaestak metara bio jedan na jedan sa golmanom Gondom, koji je uspeo da dodirne loptu, ali nedovoljno da spreči pogodak.

71' Kamada pogađa živi zid

Identična šansa kao pre nekoliko minuta. Japan je imao slobodnjak u obećavajućoj poziciji ali je Soma sada pogodio živi zid.

63' Nova šansa Japana

Japan je dobio šansu, slobodan udarac sa 17 metara. Soma je šutirao malo preko gola.

57' Japan konkretniji

Japan igra ofanzivnije na početku drugog poluvremena. Soma je probio po levoj strani, ušao u kazneni prostor, ali mu je lopta prešla preko noge te je otišla daleko od gola.

46' Prva prilika na meču

Japan je napokon zapretio meču Kejlora Navasa. Prvi šut u okvir gola uputio je Morita sa ruba šesnaesterca, ali je Navas odbranio njegov udarac.

Kraj prvog poluvremena

Bez golova na stadionu "El Rajan". Ekipe kalkulišu, Japan igra obazrivo, dok svaka greška Kostarike može da je pošalje kući.

39' Nezanimljiv meč za sada

Jako težak meč između Japana i Kostarike, obe selekcije igraju oprezno. Bezidejna igra i na jednoj i na drugoj strani. Još se čeka da ekipe stvore prvu šansu na meču.

15' Bez uzbuđenja na startu

Na početku meča mirno, obe selekcije igraju oprezno.

Počeo je meč

Kostarika

Startna postava Kostarike: Navas, Vaston Manli, Duarte, Kalvo, Oviedo, Tores, Teheda, Borhes, Fuler Spens, Kontreras, Kembel.

Sastav Japana

Startna postava Japana: Gonda, Jamane, Itakura, Jošida, Nagatomo, Endo, Morita, Doan, Kamada, Soma, Ueda.