среда, 24. април 2024.

&

Почетна страна > Хроника > Мундијал у Катару: Нова сензација– Мароко нокаутирао анемичну Белгију са 2:0. Костарика савладала Јапан 1:0 и оставила Немце у игри

недеља, 27. новембар 2022.

Репрезентација Марока савладала је фаворизовану Белгију са 2:0 у мечу другог кола Групе Ф Мундијала, головима Абделхамида Сабирија у 73. и Закарије Абукхлала у 92. минуту.

Резерве Марока донеле славље

После Аргентине и Немачке, још један од моћних европских тимова је поражен на Мундијалу у Катару.

Мароканци су од почетка до краја парирали Белгијанцима са једним од по именима најјачих састава на такмичењу.

Хаким Зијеш је био мотивисан против Белгије, константно је претио, чак постигао одличан гол из слободног ударца у последњем минуту првог полувремена, али је поништен због пасивног офсајда Сиаса.

Селектор Марока Валид Реграуи потпуно погађа са изменама у средини другог полувремена, уводећи у игру "меч-винере" Абделхамида Сабирија и Закарију Абукала.

Сабири је крочио на терен у 68. минуту и пет минута касније даје изузетан гол из прекида, пар корака далеко од корнер заставице. Сјајан фелш из "мртвог угла" преварио је Тибоа Куртоу.

Полетни Марокнаци наставили су са нападима до самог краја. Хаким Зијеш је у другом минуту судијске надокнаде асистирао Абукалу за нови гол "лавова са Атласа" и експлозију на стадиону Ал Тумама.

Мароко након ремија са Хрватском у првом колу додају још три бода, док Белгија после минималног тријумфа над Канадом није показала да је уверљив фаворит за титулу.

Други меч Групе Ф Хрватска-Канада игра се од 17 часова (РТС 1), а последње коло је на распореду 1. децембра.

Крај меча! Мароко побеђује и има 4 бода, Белгија остаје на 3 бода

90+2' ГОЛ! Мароко води 2:0! Стрелац Закарија Абухлал

90+' Хамдала вуче контру један на три, изборио је корнер за Мароко

81' Први минути за Ромелуа Лукакуа

Ево ударне звезде Белгије, дошао је у Катар ровит од повреде. Мартинез мора да ризикује и убацује га уместо Менијеа.

78' Селектор Марока користи и последњу пету измену

Џавад Ел Јамик улази место Унајиа.

73' ГОЛ! Мароко води 1:0, стрелац Сабири!

Феноменалан погодак из слободног ударца, шут из мртвог угла резервисте завршава иза леђа Куртое.

72' Нова двострука измена у Мароку

Абухлал и Хамдала мењају Буфала и Ел Несирија.

68' Измене у Мароку

Сабири мења Амалаха, Атиат-Алах уместо Хакимија.

65' Мертенс конкретан од уласка у игру

Резерва Белгија спремно улази у меч, јак шут са 18 метара у Куртоу.

61' Измене у Белгији

Роберто Мартинез уводи Јурија Тилеманса и Дриса Мертенса уместо Амадуа Онане и Едена Азара.

52' Соло акција Едена Азара

После дриблинга на десној страни казненог простора упутио је јак шут ка голу Марока у ближу стативу, голман Ел Каџуји боксује.

50' Нови шут Зијеша

Прва звезда Марока је врло мотивисана и решена, нови шут ван шеснаестерца, Куртоа спреман.

Почело је друго полувреме

Крај првог полувремена! Ипак поништен гол због офсајда Сиаса

Капитен Марока Саис је маркирао Куртоу. Судија Палазуелос поништава гол после консултације ВАР-а.

46' ГОЛ! Води Мароко 1:0! Хаким Зијеш стрелац!

Слободњак са десне стране казненог простора завршио право у мрежи.

39' Незгодан шут Де Брујнеа из угла

Мало је фалило да Де Брујне постигне гол из прекида на левој страни, фелш је могао да изненади, али је прелето пречку.

35' Нова прилика за Мароко преко Хакимија

Хакими је повукао контранапад по десном крилу, дошао пред гол и траљаво шутнуо у трибине.

29' Амаду Онана добија жути картон

Репрезентативац Белгије ће пропустити наредни меч против Хрватске.

21' Зијеш "туче" са 17 метара, преко пречке

19' Добар покушај Менијеа

Шут са ивице шеснаестерца право у голмана Марока Ел Каџујија.

5' Белгијанци опасни од старта

Торган Азар на левој страни убацује лопту у простор за Батшуајија, голман Ел Каџуји излеће и брани. Корнер је био опасан, али без шута у оквир гола.

Утакмица је почела!

Стадион

Ал Тумама; капацитет: 44.000 места

Главни судија: Сезар Рамос Палазуелос (Мексико)

Састав Марока (4-3-3):

Ел Каџуји - Хакими, Агерд, Саис, Мазрауи - Унаји, Амрабат, Амалах - Зијеш, Буфал, Ен Несири

Састав Белгије (3-4-2-1):

Куртоа - Меније, Ендлерверелд, Вертонген - Вицел, Кастањ, Онана, Т. Азар - Де Брујне - Е. Азар, Батшуаји

Стање у Групи Ф

Белгија је у првом колу савладала Канаду минималним резултатом, док је Мароко извукао реми без голова против вицешампиона света Хрватске.

Табела:
1. Белгија 3 1:0
2. Хрватска 1 0:0
3. Мароко 1 0:0
4. Канада 0 0:1

Костарика савладала Јапан са 1:0 и оставила Немце у игри

Костарика је савладала Јапан са 1:0. Након првог полувремена у ком није виђено много тога занимљивог, друго је напокон донело узбуђења.

Јапан је био бољи ривал, запретио већ у 46. минуту. Онда су се везали покушаји Јапана, а затим покушају из слободног ударца.

Одбрана "плавих самураја" направила је прву грешку у 81. минуту, која их је прескупо коштала. Лопта је стигла до Фулера, који је био сам испред голмана Гонде, након чега је успео да затресе мрежу.

у наставку, Јапан је наставио да напада, покушавајући да постигне погодак и дође до бода који би га оставио у животу, али одбрана Костарике није поклекла.

Након кикса Немачке против Јапана и убедљивог пораза Костарике од Шпанаца, овом победом, Костарика је и себи и Немачкој оставила наде о пласману у осмину финала, док Јапан чека јако тежак дуел са Шпанијом.

89' Јапан пропустио зицер

После велике гужве у шеснаестерцу Наваса, Јапан није успео да изједначи.

80' ГООЛ, Костарика води

Јапан је изгубио лопту која је дошла до Кејшера Фулера, који је са петнаестак метара био један на један са голманом Гондом, који је успео да додирне лопту, али недовољно да спречи погодак.

71' Камада погађа живи зид

Идентична шанса као пре неколико минута. Јапан је имао слободњак у обећавајућој позицији али је Сома сада погодио живи зид.

63' Нова шанса Јапана

Јапан је добио шансу, слободан ударац са 17 метара. Сома је шутирао мало преко гола.

57' Јапан конкретнији

Јапан игра офанзивније на почетку другог полувремена. Сома је пробио по левој страни, ушао у казнени простор, али му је лопта прешла преко ноге те је отишла далеко од гола.

46' Прва прилика на мечу

Јапан је напокон запретио мечу Кејлора Наваса. Први шут у оквир гола упутио је Морита са руба шеснаестерца, али је Навас одбранио његов ударац.

Крај првог полувремена

Без голова на стадиону "Eл Рајан". Екипе калкулишу, Јапан игра обазриво, док свака грешка Костарике може да је пошаље кући.

39' Незанимљив меч за сада

Јако тежак меч између Јапана и Костарике, обе селекције играју опрезно. Безидејна игра и на једној и на другој страни. Још се чека да екипе створе прву шансу на мечу.

15' Без узбуђења на старту

На почетку меча мирно, обе селекције играју опрезно.

Почео је меч

Костарика

Стартна постава Костарике: Навас, Вастон Манли, Дуарте, Калво, Овиедо, Торес, Техеда, Борхес, Фулер Спенс, Контрерас, Кембел.

Састав Јапана

Стартна постава Јапана: Гонда, Јамане, Итакура, Јошида, Нагатомо, Ендо, Морита, Доан, Камада, Сома, Уеда.

Стадион

Утакмица се игра на стадиону "Ахмад бин Али", чији је капацитет 40.000 места.