уторак, 19. март 2024.

&

Почетна страна > Хроника > Мундијал у Катару: Фудбалери Аргентине савладали су селекцију Мексика 2:0. Француска победила Данску 2:1 у другом колу Групе Д и тако прва обезбедила пласман у осмину финала

субота, 26. новембар 2022.

Головима Леа Месија и Енца Фернандеза, Аргентине је савладала Мексико 2:0 у мечу другог кола Групе Ц на Мундијалу у Катару. "Гаучоси" су дошли до првих бодова на турниру и остали у конкуренцији за пласман у осмину финала. У последњем колу, 30. новембра, Аргентина ће играти против Пољске, док ће Мексико изаћи на мегдан Саудијској Арабији.

Крај меча, Аргентина је савладала Мексико 2:0

90' Играће се још шест минута на "Лусаилу"

87' ГОЛ! Фернандез дуплира предност Аргентине!

Прелепим голом Енца Фернандеза, Аргентина води против Мексика 2:0!

80' Аргентина све ближа првом тријумфу

Замениле су се улоге на терену. Сада Мексиканци журе и покушавају да дођу до гола ривала, док Аргентина чува предност и прети из контранапада.

64' ГОЛ! Меси доноси предност Аргентини!

Кад је тешко - Меси! Један од најбољих играча свих времена доноси вођство Аргентини прецизним ударцем са 20-ак метара!

51' Лош ударац Месија из идеалне позиције

Имала је Аргентина слободан ударац са неких 20-ак метара, са идеалне позиције за левоногог играча, али Меси шутира изузетно непрецизно за своје стандарде.

46' Настављен је меч

Полувреме, Аргентина - Мексико 0:0

Фудбалска успаванка на "Лусаилу" у првих 45 минута. По један ударац упутиле су екипе у оквир гола противника, премало за два тима којима је победа неопходна како би се приближили пласману у осмину финала турнира.

Највише посла у првом полувремену имао је судија Данијеле Орсато.

45' Добар ударац Веге, Мартинез брани

Прва озбиљнија прилика на мечу у 45. минуту и то за Мексико - Алексис Вега је извео слободан ударац са 25 метара, али Еми Мартинез хвата "живу лопту".

36' Лоша утакмица у првих пола сата

Нисмо видели много фудбала на "Лусаилу" у већем делу првог полувремена. Играчи обе екипе су више на трави него на ногама, изузетно тежак посао за италијанског арбитра Орсата.

Нема шанси, нема голова...

24' Мексиканци се организовано бране

И даље нема голова - Аргентина покушава да реализује теренску иницијативу, али Мексиканци се организовано бране и чувају нерешен резултат.

12' Нема голова на "Лусаилу"

Аргентина има више лопту у поседу од почетка меча, али су контранапади Мексика кудикамо опаснији.

Нема прилика, а ни голова на "Лусаилу".

1' Почео је меч

Почео је дуел на "Лусаилу", први су са центра кренули Мексиканци.

Бити ил' не бити за Аргентину и Месија

Много је комбинација у игри ко ће из Групе Ц у осмину финала Мундијала, али је једно је сигурно - уколико Аргентина изгуби биће елиминисана са турнира пре последњег кола.

Подсетимо, ово је врло вероватно последње Светско првенство за једног од најбољих фудбалера света свих времена Лионела Месија.

Познати Италијан дели правду

Утакмица се игра на "Лусаил" стадиону, а главни судија меча биће познати Италијан Данијеле Орстао.

Познати састави тимова

Аргентина ће други меч на Мундијалу почети у следећем саставу: Е. Мартинез, Монтијел, Ли. Мартинез, Отаменди, Акуња, Де Паул, Родригез, Мак Алистер, Ди Марија, Ла. Мартинез и Меси.

За Мексико утакмицу почињу: Очоа, Араухо, Монтес, Морено, Алварез, Гаљардо, Гвардадо, Ерера, Чавез, Вега и Лозано.

Аргентина и Мексико затварају седми дан на Мундијалу

Дуел Аргентине и Мексика је последњи седмог дана Мундијала у Катару, а данас су остварени следећи резултати:

Група Д:

Тунис - Аустралија 0:1 (0:1)

Француска - Данска 2:1 (0:0)

Група  Ц:

Пољска - Саудијска Арабија 2:0 (1:0)

Фудбалери Француске победили су Данску 2:1 у другом колу Групе Д и тако први обезбедили пласман у осмину финала

Фудбалери Француске победили су репрезентацију Данске 2:1 у другом колу Групе Д Светског првенства у Катару и тако први обезбедили пласман у осмину финала.

Французи први у осмини финала Светског првенства

Француска је прва репрезентација која је обезбедила пласман у осмину финала Светског првенства у Катару, пошто је победила Данску 2:1 и сада има шест бодова у Групи Д.

Данци су након пораза остали на једном боду, освојеном у претходном мечу против Туниса, па ће у наредном колу за пласман у наредну фазу такмичења морати да јуре победу над Аустралијом, која је раније данас савладала Тунис и сада има три бода.

И Французи и Данци су споро и опрезно ушли у данашњу утакмицу. У првих двадесетак минута игре није било прилике да се резултат промени пошто нико није упутио ударац у оквир гола противника.

Како се прво полувреме ближило крају, фудбалери Француске су били све храбрији и конкретнији у нападу. Стварали су све више прилика, али недостајала им је прецизна завршница.

Најбољу шансу пропустио је Килијан Мбапе у 40. минуту - Усман Дембеле се одлично убацио у празан простор и са десне стране пронашао потпуно самог Мбапеа, који је са пенала лопту послао далеко изнад гола.

Данска је имала нешто већи посед лопте и већи број додавања у првом делу игре, али су тек у 36. минуту Данци први пут упутили ударац ка голу - полуврме су завршили са свега два шута, од којих ниједан није ишао у оквир.

Наставили су репрезентативци Француске да прете и у другом делу игре, било је само питање времена када ће стећи резултатску предност, а коначно је погодио Мбапе у 61. минуту, након одличног дуплог паса са Ернандезом пред голом Данаца.

Иако до тада прилично безопасни, одговорили су Данци после само седам минута - Андерсен је високо скочио после центаршута Кристијана Ериксена из корнера и спустио лопту на петерац, а Андреас Кристенсен је главом сместио иза леђа Лориса.

Могли су фудбалери из Данске и до потпуног преокрета, али је Лорис одбранио покушај Јеспера Линдстрема, а Мартин Брајтвајт је нешто касније добро шутирао са петерца, али је лопта отишла тик поред гола.

Нису ни Французи били без прилика, дански бек Меле је после једног корнера леђима спречио да Чуамени постигне погодак, али је у 86. минуту Мбапе својим другим голом на мечу донео победу Француској. Гризман је центрирао са десне стране, а бутином је нападач Француске лопту сместио у мрежу.

Француска ће у последњем колу, без много стреса, играти против Туниса, док се Данска састаје са Аустралијом.

КРАЈ - Француска - Данска 2:1

86' ГООЛ - 2:1 за Француску

Поново Мбапе погађа након центаршута Гризмана са десне стране. Бутином је нападач Француске лопту сместио у мрежу. Води Француска 2:1 против Данске.

81' Брајтвајт прети Лорису

Мартин Брајтвајт је добро шутирао са петерца после акције са десног бока, али је лопта отишла тик поред гола Лориса.

78' Меле леђима спречава погодак

Чуамени је после корнера шутирао главом из велике близине, али је лопта Мелеа погодила у леђа и скренула поред гола.

75' Измене у два тима

Двострука измена у репрезентацији Француске - игру су напустили Рафаел Варан и Усман Дембеле, а прилику добили Ибрахима Конате и Кингсли Коман. У тиму Данске Долберг је заменио Дамсгора.

73' Велика шанса за Данску, брани Лорис

Јеспер Линдстрем је шутирао из непосредне близине, али је Уго Лорис спречио потпуни преокрет.

68' ГООЛ - Кристенсен погађа за 1:1

Андерсен је високо скочио после центаршута Кристијана Ериксена из корнера и спустио лопту на петерац, а Андреас Кристенсен је главом смешта иза леђа Лориса.

61' ГООЛ - води Француска 1:0

Било је питање времена када ће Французи постићи погодак. Мбапе је стрелац након одличног дуплог паса са Ернандезом пред голом Данаца.

57' Мбапе шутира, Шмајхел на правом месту

Француска наставља да прети и у другом делу игре... Мбапе је примио лопту на средини терена, повукао је све до казненог простора, шутирао је солидно, али је Шмајхел био на правом месту.

46' Прва промена код Данаца

Мартин Брајтвајт је на терену уместо Корнелијуса, који има жути картон.

Почело је друго полувреме...

Крај првог полувремена - 0:0

Како се прво полувреме ближило крају, фудбалери Француске су били све храбрији и конкретнији у нападу и стварали су све више прилика, али недостајала им је прецизна завршница. Данска је имала нешто већи посед лопте и већи број додавања, али су тек у 36. минуту Данци први пут упутили ударац ка голу - полуврме су завршили са свега два шута, од којих ниједан није ишао у оквир.

43' Кунде је добио жути картон

Жил Кунде је први у француском тиму добио жути картон - ударио је по зглобу Виктора Нелсона.

40' Мбапе непрецизан

Опаснији су Французи... Усман Дембеле се одлично убацио у празан простор и са десне стране пронашао потпуно самог Килијана Мбапеа, који је са пенала лопту послао далеко изнад гола.

36' Први шут Данаца

Први шут Данаца ка голу Лориса - Корнелијус је истрчао контру и са десне стране гађао ближи угао, али је лопта прошла мало поред гола.

23' Још један жути картон за Данце

Још један жути картон за Данце - добио га је Корнелијус због фаула над Оливијеом Жируом.

21' Рабио покушава, Шмајхел брани

Прва озбиљна прилика за Французе - Рабио је шутирао главом после центаршута Дембелеа са десног крила, али је Шмајхел одбранио.

20' Жути картон за Кристенсена

Мбапе је био бржи и добро се убацио између дефанзиваца Данске, али га је Андреас Кристенсен фаулирао и зарадио први жути картон на мечу. Добро је прошао Данац, спречио је француског нападача да сам крене ка голу Шмајхела...

18' Без голова и прилика

Опрезни и Французи и Данци на почетку меча, није било прилика да се резултат промени. Још увек нико није упутио ударац у оквир гола противника.

Почела је утакмица...

Састави тимова:

Француска: Лорис, Кунде, Варан, Упамекано, Т. Ернандез, Чуамени, Рабио, Гризман, Дембеле, Жиру, Мбапе

Данска: Шмајхел, Андерсен, А. Кристенсен, Нелсон, Р. Кристенсен, Хејбјерг, Ериксен, Меле, Линдстрем, Корнелијус, Дамсгор

Судија: Шимон Марчињак (Пољска)

Утакмица на стадиону од транспортних контејнера

Стадион 974 налази се у области Рас Абу Абуд на истоку катарске престонице. Фудбалска арена је направљена на вештачком рту и привремена је грађевина, специјално направљена за Светско првенство у фудбалу 2022. године, капацитета 40.000 седећих места.

Након завршетка турнира, стадион ће бити демонтиран. Према појединим подацима фудбалских хроничара, никада раније у историји један мундијалски стадион није био затворен одмах након догађаја.

Име стадиона односи се на број транспортних контејнера који су искоришћени за изградњу фудбалске арене, а уједно +974 је међународни позивни број Катара.

Данска два пута славила у Лиги нација

Данска је ове године у Лиги нација два пута победили Француску (2:0 и 2:1), са којом ће се поново надметати у Катару.

Две репрезентације су биле у истој групи и на Мундијалу у Русији пре четири године, а одиграли су без голова (0:0).

Када се ремију из Русије додају два пораза у Лиги нација, Французи нису победили Данску још од 2015. године.

Француска има три бода, Данска један

Пред међусобни сусрет у Катару Француска има три бода у Групи Д, колико и Аустралија, која је раније данас победила Тунис, док је Данска до сада освојила један бод. "Триколори" су у првом колу убедљиво победили Аустралију 4:1, док су Данци са Тунисом одиграли утакмицу без голова.