Početna strana > Hronika > Mundijal u Kataru: Fudbaleri Brazila poraženi od Hrvatske sa 4:2 (1:1) nakon boljeg izvođenja penala
Hronika

PDF Štampa El. pošta
petak, 09. decembar 2022.

Fudbaleri Brazila poraženi su od Hrvatske sa 4:2 (1:1) nakon boljeg izvođenja penala posle produžetaka.

Kraj produžetaka - Igraće se penali

120+2' Livaković brani udarac Kazemira

Golman Hrvatske heroj reprezentacije.

117' GOOOOL, Hrvatska-Brazil 1:1

Bruno Petković postiže izjednačujući pogodak. Otvaranje i ofanzivna igra Hrvtske se isplatila. Perišić je probio po boku, uputio loptu ka Oršiću, Markinjos se loše postavio u bloku od kog se lopta odbila do Petkovića koji je levom nogom Matirao Alisona.

110' Hrvatska se otvorila

Izabranici Zlatka Dalića pokušavaju da dođu do gola Brzila. Selektor Hrvatske sve nade polaže u napad umesto Borne Sose uveo je napadača Budimira.

106' GOOOL, Brazil vodi 1:0

Nakon dva dupla pasa Nejmar izlazi ispred Livakovića, prolazi ga i postiže pogodak.

97' "Viktorija" ispred gola Livakovića

Od početka prvog dela nadoknade igra se ispred gola Hrvatske reprezentacije.

Počeo je prvi proužetak

Kraj regularnog toka meča, igraće se produžeci

86' Nova propuštena prilika Brazila

Militao je šutirao sa ruba šesnaesterca ali je njegov šut blokiran nakon čega je ponovo šutirao ali pored gola.

76' Brazil napada

Golman Hrvatse nastava da briljira. Livaković je zaustavio novi pokušaj Nejmara.

66' Livaković čuva mrežu svoje ekipe

Paketa je odličnim potezom izašao jedan na jedan sa golmnan Hrvatske, ali je ovaj bio dobro postavljen i uspeo da odbrani njegov šut.

53' Hrvatska napada

Perišić je sa ruba šesnaesterca poslao loptu u kazneni prostor ali daleko od saigrača.

47' Livaković spasao gol

Dobra prilika za Brazil, golman Dinama siguran.

Nastavljen je meč

Poluvreme, Hrvatska-Brazil 0:0

Bez previše uzbuđenja u prvom delu meča, Brazil malo konkretniji rival.

41' Šansa za Brazil

Faul metar od šesnaesterca nad Vinisijusom nije doneo ništa Brazilu. Nejmar je uputio udarac ka golu, ali se lopta od živog zida odbila pravo u ruke golmana Hrvatske Livakovića.

30' Obe ekipe napadaju u naletima

Obe ekipe drže loptu po nekoliko minuta ali bez konkretne opasnosti po gol rivala.

20' Dve prilike Brazila

Prvo je zapretio Vinisijus ali je njegov šuz izblokiran da bi u nastavku akcije Nejmar uputio slab udarac koji je Livaković lako zaustavio.

15' Nekoliko minuta pritiska Hrvatske

Hrvati igraju visok presing na defanzivnu liniju Brazila nakon čega su stvorili dve polušanse ali bez udarca na gol.

10' Bez previše uzbuđenja na početku

Obe ekipe igraju opezno na samom startu. Osim šuta Vinisijusa koji je lako uštopovao Livaković nije bilo uzbuđenja.

Počeo je meč

Hrvatska ima prvi napad.

Poznati su startne postave obe ekipe:

Za Hvatsku: Livaković, Juranović, Lovren, Gvardiol, Sosa, Brozović, Kovačić, Modrić, Pašalić, Perišić i Kramarić

Za Brazil: Alison, Danilo, Silva, Markinjos, Militao, Kazemiro, Nejmar, Paketa, Vinisijus, Rafinja i najistureniji Rišarlizon

Stadion i sudija

Utakmica se igra na "Obrazovnom gradskom stadionu" čiji kapacitet je 45.000 sedećih mesta. U toku Mundijala se na ovom stadionu više neće igrati.

Glavni arbitar meča je Majkl Oliver iz Engleske.

Međusobni susreti

Hrvatska i Brazil su se do sada sastajali četiri puta. Prvi njihov meč bio je prijateljski 2005. godine u kom nije bilo golova.

Njihovi naredni susreti  bili su na mundijalima 2006. i 2014. godine.

Karioke su u Nemačkoj slavili minimalnim rezultatom, a gol je postigao Kaka na asistenciju Kafua.

Brazil je pobedio i 2014. godine kada je bio domaćin. U Sao Paulu je ubedljivo slavio sa 3:1. Hrvatska je povela preko autogola Marsela u 11. minutu. Na scenu je onda stupio Nejmar koji je postigao dva gola zaredom, da bi konačni rezultat postavio Oskar u nadoknadi vremena.