Мундијал у Катару: Фудбалери Бразила поражени од Хрватске са 4:2 (1:1) након бољег извођења пенала

Штампа
петак, 09. децембар 2022.

Фудбалери Бразила поражени су од Хрватске са 4:2 (1:1) након бољег извођења пенала после продужетака.

Крај продужетака - Играће се пенали

120+2' Ливаковић брани ударац Каземира

Голман Хрватске херој репрезентације.

117' ГООООЛ, Хрватска-Бразил 1:1

Бруно Петковић постиже изједначујући погодак. Отварање и офанзивна игра Хрвтске се исплатила. Перишић је пробио по боку, упутио лопту ка Оршићу, Маркињос се лоше поставио у блоку од ког се лопта одбила до Петковића који је левом ногом Матирао Алисона.

110' Хрватска се отворила

Изабраници Златка Далића покушавају да дођу до гола Брзила. Селектор Хрватске све наде полаже у напад уместо Борне Сосе увео је нападача Будимира.

106' ГОООЛ, Бразил води 1:0

Након два дупла паса Нејмар излази испред Ливаковића, пролази га и постиже погодак.

97' "Викторија" испред гола Ливаковића

Од почетка првог дела надокнаде игра се испред гола Хрватске репрезентације.

Почео је први проужетак

Крај регуларног тока меча, играће се продужеци

86' Нова пропуштена прилика Бразила

Милитао је шутирао са руба шеснаестерца али је његов шут блокиран након чега је поново шутирао али поред гола.

76' Бразил напада

Голман Хрватсе настава да бриљира. Ливаковић је зауставио нови покушај Нејмара.

66' Ливаковић чува мрежу своје екипе

Пакета је одличним потезом изашао један на један са голмнан Хрватске, али је овај био добро постављен и успео да одбрани његов шут.

53' Хрватска напада

Перишић је са руба шеснаестерца послао лопту у казнени простор али далеко од саиграча.

47' Ливаковић спасао гол

Добра прилика за Бразил, голман Динама сигуран.

Настављен је меч

Полувреме, Хрватска-Бразил 0:0

Без превише узбуђења у првом делу меча, Бразил мало конкретнији ривал.

41' Шанса за Бразил

Фаул метар од шеснаестерца над Винисијусом није донео ништа Бразилу. Нејмар је упутио ударац ка голу, али се лопта од живог зида одбила право у руке голмана Хрватске Ливаковића.

30' Обе екипе нападају у налетима

Обе екипе држе лопту по неколико минута али без конкретне опасности по гол ривала.

20' Две прилике Бразила

Прво је запретио Винисијус али је његов шуз изблокиран да би у наставку акције Нејмар упутио слаб ударац који је Ливаковић лако зауставио.

15' Неколико минута притиска Хрватске

Хрвати играју висок пресинг на дефанзивну линију Бразила након чега су створили две полушансе али без ударца на гол.

10' Без превише узбуђења на почетку

Обе екипе играју опезно на самом старту. Осим шута Винисијуса који је лако уштоповао Ливаковић није било узбуђења.

Почео је меч

Хрватска има први напад.

Познати су стартне поставе обе екипе:

За Хватску: Ливаковић, Јурановић, Ловрен, Гвардиол, Соса, Брозовић, Ковачић, Модрић, Пашалић, Перишић и Крамарић

За Бразил: Алисон, Данило, Силва, Маркињос, Милитао, Каземиро, Нејмар, Пакета, Винисијус, Рафиња и најистуренији Ришарлизон

Стадион и судија

Утакмица се игра на "Образовном градском стадиону" чији капацитет је 45.000 седећих места. У току Мундијала се на овом стадиону више неће играти.

Главни арбитар меча је Мајкл Оливер из Енглеске.

Међусобни сусрети

Хрватска и Бразил су се до сада састајали четири пута. Први њихов меч био је пријатељски 2005. године у ком није било голова.

Њихови наредни сусрети  били су на мундијалима 2006. и 2014. године.

Кариоке су у Немачкој славили минималним резултатом, а гол је постигао Кака на асистенцију Кафуа.

Бразил је победио и 2014. године када је био домаћин. У Сао Паулу је убедљиво славио са 3:1. Хрватска је повела преко аутогола Марсела у 11. минуту. На сцену је онда ступио Нејмар који је постигао два гола заредом, да би коначни резултат поставио Оскар у надокнади времена.