недеља, 09. фебруар 2025.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Момо Чолаковић: Коалиција СПС-ПУПС-ЈС биће јединствена приликом формирања владе
Хроника

Момо Чолаковић: Коалиција СПС-ПУПС-ЈС биће јединствена приликом формирања владе

PDF Штампа Ел. пошта
понедељак, 21. мај 2012.

БЕОГРАД - Функционер Партије уједињених пензионера Србије (ПУПС) Момо Чолаковић изразио је данас очекивање да ће коалиција СПС-ПУПС-ЈС остати јединствена у процесу формирања владе, али је и подсетио на њихов коалициони споразум, по коме је свакој странци остављена могућност да сама изабере партнера.

Он је, такође, уверен да би евентуална кохабитација председника и владе могла бити успешна. "У нашем коалиционом споразуму СПС-ПУПС-ЈС могуће је да странке и појединачно бирају своје партнере, али ја се залажем за јединство коалиције, јер са 44 посланика снажније можемо да утичемо на формирање владе него са 25, 12 или седам појединачних посланика", рекао је Чолаковић Танјугу.

Према његовим речима, ових дана ће се срести лидери СПС-ПУПС-ЈС како би се договорили о јединственом наступу, а потом ће се о постизборној коалицији, пре свега, разговарати са Демократском странком како је то раније договорено.

Чолаковић је рекао и да не располаже инфомацијама да коалиција СПС-ПУПС-ЈС размишља о формирању владе са напредњацима, подсетивши притом да су се лидери те коалиције већ начелно договорили са председником ДС Борисом Тадићем.

"Договорено је да након председничких избора седнемо и разговарамо да се формира власт од коалиција окупљених око ДС и СПС са партнерима", додао је Чолаковић и нагласио да ће, без обзира како се ствари буду даље одвијале, ПУПС инсистирати на поштовању свог програма.

Чолаковић је рекао и да га је изненадио мали одзив грађана на изборима и да је очекивао да ће грађани новоизабраном председнику дати већи легитимитет и легалитет."Ипак, честитам грађанима што су избори прошли без ексцеса и у најбољем реду, а честитам и Томиславу Николићу на победи. Од њега очекујем да буде председник свих грађана, како је у кампањи и обећао", казао је Чолаковић.

(Танјуг)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, Рио Тинто отворити рудник литијума у долини Јадра?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер