субота, 27. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Млађан Динкић: Никада нисам био против Руса
Хроника

Млађан Динкић: Никада нисам био против Руса

PDF Штампа Ел. пошта
четвртак, 01. март 2012.

Лидер УРС-а Млађан Динкић поручио је јуче за Пресс да никада није био против Руса и Русије

Динкићев одлазак у Москву изненадио је српску јавност имајући у виду да је био заговорник антируске политике, бар док је био у владајућим структурама. Лидер УРС-а сада пак тврди да се „увек залагао за сарадњу са Русијом, а критиковао је - не Русе него наше домаће политичаре у вези са продајом НИС-а и њиховим поданичким односом".

- Ми смо гласали за споразум са Русијом у парламенту, али смо били против одлуке домаћих политичара који су НИС продали далеко испод реалне цене. Управо сам ја помогао другу велику инвестицију Русије у Србију док сам био министар економије, када је „Метропол група" купила један хотел у Београду и два на Копаонику - поручио је Динкић.

У УРС-у су нам се похвалили да је Динкић срдачно и братски прихваћен од Руса, о чему говори и сусрет са функционерима партије Владимира Путина.

- Руси поштују људе попут Динкића јер је увек штитио националне интересе Србије без обзира да ли су у питању Руси или Американци. Поштују људе који су храбри. Улизице нико у суштини не воли, а таквих лажних русофила је доста на српској политичкој сцени. Руси са нама знају на чему су. Пре свега, Србија на првом месту, а сарадња са свима на бази узајамног поштовања интереса обе стране - кажу у Динкићевом табору.

Овакав заокрет чуди јер је лидер УРС-а пословично неомиљен код Руса пошто им се замерио још уочи ратификације гасно-енергетског споразума, пошто га је сматрао погубним за Србију. Чак је, после салви критика на рачун Руса, као потпредседник Владе и министар економије иступио из радне групе која је преговарала о том споразуму.

Иначе, званични повод Динкићевог одласка у Русију било је учешће на Конференцији „Распад СФРЈ и СССР - 20 година после, закључци и поруке", којој су присуствовали и бивши премијер СРЈ Милан Панић, бивши председник Хрватске Стјепан Месић, водећи руски и страни политичари. Динкић се обрео у таквом друштву захваљујући управо Панићу, који је био спонзор читаве манифестације. Панић, амерички бизнисмен српског порекла, подржава УРС у предизборној кампањи, а већ се спекулише да га Динкић види као будућег премијера Србије.

Динкић и Панић разговарали су  са потпредседником Руске думе Александром Жуковим и председником државне фондације „Руски мир" Вјачеславом Никоновим.

Путин није веза са Коштуницом

Динкић је јуче завршио дводневну посету Москви, где је преговарао о успостављању сарадње између владајуће Путинове Јединствене Русије и УРС-а. На нашу опаску да ли то преко Путина поново прави везе с Војиславом Коштуницом, Динкић је поручио да то „баш нема никакве везе Коштуницом, нити са животом".

(Прес)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер