четвртак, 02. мај 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Мирослав Алексић: Захтевамо хитну оставку Маје Гојковић због грубог фалсификата са потписима људи који више нису посланици; Мартиновић: Моја је грешка што се потписима бивших посланика заказала Скупштина
Хроника

Мирослав Алексић: Захтевамо хитну оставку Маје Гојковић због грубог фалсификата са потписима људи који више нису посланици; Мартиновић: Моја је грешка што се потписима бивших посланика заказала Скупштина

PDF Штампа Ел. пошта
среда, 13. фебруар 2019.

Први потпредседник Народне странке и народни посланик Мирослав Алексић изјавио је данас да посланици те странке и Савеза за Србију захтевају хитну и неопозиву оставку председнице Скупштине Србије Маје Гојковић јер је захтев за одржавање ванредне седнице парламента „фалсификат са потписима људи који више нису посланици“.

„На захтеву за седницу су и потписи Весне Ракоњац и Жељка Сушеца, који више нису посланици владајуће коалиције, јер су поднели оставке. Овај фалсификат најбоље показује како СНС и његови коалициони партнери врше власт и уништавају све институције у Србији. Маја Гојковић мора хитно да поднесе оставку јер је недостојна функције председнице парламента“, навео је Алексић у писаној изјави.

Алексић је најавио да ће против Маје Гојковић бити поднета кривична пријава и истакао да политичку и правну одговорност за овакав скандал мора сносити првенствено председница скупштине, јер она угрожава интересе државе Србије и њених грађана и јер је уништила парламент, који би требало да буде стуб демократије и представнички дом свих грађана Србије.

„Скупштина више не постоји, она је потпуно урушена и уништена. Нелегална је седница која је сазвана нелегално, на основу фалсификата. Ово је још један у низу доказа да посланици Народне странке и Савеза за Србију,  као и други посланици опозиције, оправдано бојкотују парламент, и да апсолутно не би требало давати легитимитет урушавању највишег законодавног тела“, истакао је Алексић.

Алексић је навео да је пре три године, када је Маја Гојковић предложена за председницу скупштине, упозорио да би она могла да почини овакво дело, знајући да је променила много странака, а да је зарад личног интереса спремна да уради све, без обзира да ли је то на штету грађана и државе.

Александар Мартиновић: Моја је грешка што се потписима бивших посланика заказала Скупштина

Шеф посланичке групе Српске напредне странке Александар Мартиновић изјавио је данас да је његовом грешком приликом заказивања седнице Скупштине Србије пуштен стари списак народних посланика на којем је неколико људи који су у међувремену престали да буду посланици. Реч је заправо о потписима пет бивших посланика СНС, чија су се имена нашла на захтеву за заказивање ванредне седнице парламента.

Мартиновић је на конференцији за новинаре рекао да је пуштен допис председници Скупштина Маји Гојковић да је дошло до техничке грешке и да је пуштен валидан списак са истим бројем потписа.

“У питању је техничка грешка. Ја се извињавам свим народним посланицма и председници Скупштшине”, казао је Мартиновић.

Ванредна седница Скупштине Србије, која је у току, заказана је на захтев 149 посланика и још пет бивших парламентараца, који су током 2017. и 2018. поднели оставке на посланичке функције.   

На том списку је Весна Ракоњац, која је била посланик до 21. децембра 2017. године, а која је сада на месту директорке Управе за биомедицину при Министарству здравља. На питање Инсајдера како се њен потпис нашао на захтеву за одржавање ванредне седнице, Ракоњац је навела да не зна о чему се ради.

„Ја од 22. децембра 2017. немам никакве везе са дешавањима у парламенту и од тада немам приступ документима“, рекла је Ракоњац и додала да је “можда у питању грешка”.

На захтеву за сазивање седнице нашао и потпис Бранислава Блажића, који је оставку на место посланика у Скупштини поднео још 10. октобра 2017. Блажић од тада обавља функцију државног секретара у Министарству за заштиту животне средине.

“Ништа нисам потписивао у вези са сазивањем Скупштине, јер као државни секретар у Министарству тако нешто не могу да урадим. Можда је дошло до неке техничке грешке, јер сам у Министарству још од 2017. године”, рекао је он за Инсајдер. 

На истом списку је и Александра Ђуровић, такође бивша посланица СНС, која је тренутно шефице Сталне мисије Србије при Савету Европе у Стразбуру, као и Жељко Сушец, сада заступник огранка ЈП Војводина шуме и одборник у Скупштини града Панчева, и Марко Гавриловић.

(Народна странка, Бета, Инсајдер)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер