субота, 10. мај 2025.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Министарство енергетике: ЕПС није донео одлуку о издвајању 11 хидроелектрана и оснивању заједничке компаније са мађарском фирмом "МВМ". Истражити зашто званична документа руководства предузећа излазе у јавност са неистинитим информацијама
Хроника

Министарство енергетике: ЕПС није донео одлуку о издвајању 11 хидроелектрана и оснивању заједничке компаније са мађарском фирмом "МВМ". Истражити зашто званична документа руководства предузећа излазе у јавност са неистинитим информацијама

PDF Штампа Ел. пошта
недеља, 21. мај 2023.

Министарство рударства и енергетика Србије саопштило је да Надзорни одбор "Електропривреде Србије" (ЕПС) није донео одлуку о оснивању заједничке компаније и издвајању 11 хидроелектрана са мађарском фирмом "МВМ".

Потпредседник Странке слободе и правде (ССП) Душан Никезић саопштио је претходно да је приватизација ЕПС почела „тајним“ послом којим се 11 српских хидроелектрана преноси у заједничку фирму са мађарском „МВМ Гроуп“.

Министарство је у саопштењу навело „да је променом Статута и правне форме ЕПС-а затворено акционарско друштво и да је ЕПС остао у стопостотном власништву државе“.

„Свако ко говори о отуђењу имовине ЕПС-а у јавности шири неистине и панику“, пише у саопштењу.

Министарство је напоменуло и да, „нажалост, није ново да појединци из самог ЕПС-а лажно узнемиравају јавност и запослене“, те да, како је указало, „треба да буде предмет истраге, зашто званична документа руководства предузећа излазе у јавност са неистинитим информацијама“.

Никезић је у саопштењу навео да „тајни договор, који је без стручне и јавне расправе, у четвртак био на дневном реду Надзорног одбора ЕПС-а, обавезује ЕПС да у заједничко предузеће унесе 11 хидроелектрана“.

Навео је да је и обавеза мађарске компаније „да унесе око 600 милиона евра у готовини“ колико, како је додао, Мађари процењују да је вредност хидроелектрана, како би власнички улози били идентични.

(Бета)

Видети још: Душан Никезић: Данас је почела приватизација ЕПС-а - иако је власт пре само месец дана тврдила супротно. Тајним договором, 11 српских хидроелектрана преноси се у заједничку фирму са мађарском „МВМ групом“

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли мислите да ће у 2025. години бити одржани ванредни парламентарни избори?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер