субота, 27. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Милован Дрецун: Брисел ће пре или касније морати да реагује у вези са имовином Телекома и Трепче
Хроника

Милован Дрецун: Брисел ће пре или касније морати да реагује у вези са имовином Телекома и Трепче

PDF Штампа Ел. пошта
понедељак, 10. октобар 2016.

 Председник скупштинског Одбора за Косово и Метохију Милован Дрецун изјавио је данас да очекује да ће седница тог одбора на којој ће бити речи о најновијим дешавањима у вези са имовином бити одржана 17. октобра.

Дрецун је на РТС-у рекао да ће се седница одбора одржати када буду усклађени термини са директором Канцеларије за КиМ Марком Ђурић, а на на седници ће бити речи о нормализацији односа између Београда и Приштине, као и о новонасталој ситуацији.

"Маневарски простор Србије није превелики, али оставља могућност да се неке ствари које су неповољне зауставе, или исправе и да се поново крене у процес договарања око Трепче", рекао је Дрецун коментаришући шта би Србија могла да уради после доношења Нацрта закона о Трепчи у косовској скупштини.

Како је рекао, проблем Трепче који је од изузетног значаја за опстанак српског народа на КИМ не може да се реши без Србије.

Приштина је правним насијем покушала да наметне једнострану одлуку уместо да, како је истакао, тај закон буде разматран по другачијом процедури.

Он је истакао да је влада већ предузела низ мера, између осталог, представници српског народа су напустили рад скупштине и такозване владе у Приштини што, каже утиче на политичку стабилност и на то се не могу оглушити представници међународне заједнице.

"Мислим да ће Брисел пре или касније морати да реагује имајући у виду да је наша влада послала детаљно писмо какве све последице то може да има, а предузете су и снажне дипломатске активности", рекао је Дрецун.

Он је додао да је јасно речено да за Владу Србије овај закон није обавезујући и да Трепча не може да се отима на силу.

Дрецун ја навео и да је све што се дешава са имовином Телекома и Трепчом покушај Приштине да наметне преседан јер немају ниједан доказ да су они власници имовине Републике Србије на Косову и Метохији

(Танјуг)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер