уторак, 21. мај 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Милорад Пуповац: Одрживост повратка избеглица највећи проблем
Хроника

Милорад Пуповац: Одрживост повратка избеглица највећи проблем

PDF Штампа Ел. пошта
недеља, 01. август 2010.

БАЊАЛУКА – Потпредседник Самосталне демократске српске странке Милорад Пуповац изјавио је да добри односи Београда и Загреба унапређују положај Срба у Хрватској.

Он сматра да је одрживост повратка, који је угрожен економском девастираношћу повратничких средина, представља највећи проблем са којим су суочени Срби повратници у Хрватску.

У интервјуу бањалучким „Независним новинама”, Пуповац је навео да је, иако је годинама пружан отпор повратку, Хрватска данас у ситуацији да се и то мења, посебно зато што од тога зависи завршетак преговора са ЕУ.

Пуповац, који је и заступник СДСС-а у Хрватском сабору и председник Српског народног већа, сматра да су односи Србије и Хрватске избором Иве Јосиповића за хрватског председника из „фазе нормализације прешли у фазу поверења и партнерства у многим областима”.

„Председник Јосиповић је отворио Хрватску према регији, посебно према БиХ и Србији”, рекао је Пуповац и додао да је блокада у односима у последње три године посебно штетила повратку избеглица и решавању избегличких питања.

Коментаришући недавну изјаву Јосиповића да тужбу Хрватске против Србије треба „ставити по страни”, Пуповац је рекао да је Јосиповић таквог мишљења био и пре него што је постао председник.

(Танјуг)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер