петак, 19. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Марко Милачић: Поштујем државност Црне Горе, али ми и Срби смо један народ који говори истим, српским језиком; наша земља је насилно увучена у НАТО
Хроника

Марко Милачић: Поштујем државност Црне Горе, али ми и Срби смо један народ који говори истим, српским језиком; наша земља је насилно увучена у НАТО

PDF Штампа Ел. пошта
четвртак, 05. април 2018.

Председнички кандидат опозиционе црногорске Праве Црне Горе Марко Милачић, изјавио је да поштује границе независне Црне Горе и референдум из 2006.

"Поштујем границе из 2006. године, ако хоћете, ми и треба да изградимо праву суверенистичку Црну Гору, државу утемељену на правим и истинским вредностима", поручио је Милачић, гостујући у емисији "Клуб А" на ТВ Атлас.

Он је истакао да то никако не значи конфронтацију са Србима и са Србијом, већ управо, сасвим супротно.

"Државотворност не негира најбоље односе са Србима, исто тако, не негира српски етнички идентитет, коме и ја припадам", рекао је Милачић.

У своје приоритете убраја грађење најближих могућих односа са "братском Србијом и Русијом".

Срби и Црногорци су, по Милачићевим речима, један исти народ.

"Народ у Србији, Црној Гори, Републици Српској је један народ, народ који говори истим, српским језиком, народ који има своје различитости и посебности", казао је Милачић.

Себе, како каже, сматра одговорним политичарем који има јасан став о свим великим темама и питањима која, можда, деле народ у Црној Гори.

"Ево на пример, питање НАТО чланства је једно од тих питања, као и питање признања независног Косова. Црна Гора је, то је сад свима јасно, насилно увучена и угурана у НАТО, без одлуке њених грађана на референдуму", навео је Милачић и запитао:

"Како ће будући председник реаговати на могућност да председник ‘лажне државе Косово’ дође у Подгорицу"?

То су, тврди Милачић, суштинска питања, и није добро да други опозициони кандидати те теме "гурају под тепих".

Председник Црне Горе, по Милачићевим речима, треба и може да покреће неке значајне друштвене процесе, без обзира што нема превелика овлашћења, јер, додаје, црпи свој ауторитет из чињенице да се непосредно бира на изборима.

Као председник, ако му грађани укажу поверење, залагаће се за породичне вредности, доношење пронаталитетских мера и субвенционисање младих брачних парова.

Председнички избори у Црној Гори, трећи од осамостаљења Црне Горе 2006. године, биће одржани 15. априла.

(Танјуг)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер