Početna strana > Hronika > Kvalifikacije za Ligu Evrope: Posle dobre igre, fudbaleri Crvene zvezde poraženi od Krasnodara sa 3:2; Partizan i Videoton odigrali nerešeno 0:0

četvrtak, 17. avgust 2017.

Fudbaleri Crvene zvezde igraju u Krasnodaru prvi meč plej-ofa kvalifikacija za Ligu Evrope sa ciljem da posle tačno decenije izbore plasman u grupnu fazu tog takmičenja. Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su od Krasnodara kao gosti sa 3:2 u prvom meču plej-ofa za Ligu Evrope

20.29 - GOOOOOL, Zvezda se ponovo vraća - 3:2! Sjajan prodor Milića po desnom boku i ulazak u šesnaesterac domaćih, potom povratna lopta Pešiću, koji je bio na pravom mestu i hladnokrvno poslao u mrežu. Poptuno otrvoren meč na velelešnom stadionu u Krasnodaru.

20.25 - GOOOOOL, Petrov donosi 3:1 domaćem timu! Neshavtljiva reakcija zvezdine odbrane, koja je ruskog igrača ostavila potpuno samog na ivici kaznenog prostora, pa je ovaj imao svo vreme ovog sveta da se namesti i preciznim udarcem savlada Borjana...

20.15 - GOOOOOOL, Srnić smanjuje na 2:1! Lep, jak i precizan udarac zvezdinog krila, koji je sa 20-ak metara savladao golmana domaćih, koji je uspeo tek da vrhovima prstuju zakači loptu ali ne da spreči pogodak.

20.10 - Velika, ogromna šansa za Zvezdu i Boaćaija, koji sa dva metra pogađa golmana Sinicina u 52. minutu utakmice, koja je sada prilično otvorena...

20.05 - GOOOL, Krasnodar vodi 2:0! Već u prvom minutu nastavka, Klaeson je centaršut sa leve strane dočekao na drugoj strani šesnaesterca i sjajnim volej udarcem opalio po lopti. Borjan ju je zakačio, ali je ona ipak završila iza linije nakon što se odbila od stative. Teška situacija za crveno-bele...

19.47 - Završeno je prvo poluvreme, Krasnodar vodi protiv beogradske Crvene zvezde sa 1:0.

19.35 - Nakon primljenog gola, Zvezda je zaigrala znatno ofanzivnije. Prvo je Srnić sjajno šutirao sa distance, a odbijenu loptu Boaći slabio uputio ka Sinicinu, da bi potom u dva prodara Radonjić bio loš u završnici.

19.21 - GOOOL, Krasnodar vodi sa 1:0. Nakon odličnog udarca bivšeg zvezdaša Ristića, Borjan kratko odbija loptu. na koju je potom natrčao osamnaestogodišnji Ignjatjev, kojem nije bilo teško da sa tri metra smesti loptu u gol.

19.12 - Prvih desetak minuta proteklo je u ravnopravnoj igri, tokom koje su timovi stvorili po jednu polušansu. Domaći tim ima nešto više loptu u svom posedu.

19.00 - Počeo je meč u Krasnodaru, sa centra su krenuli gostujući fudbaleri...

17.50 - Poznati su sastavi timova.

Krasnodar: Sinicin, Petrov, Grankvist, Martinovič, Ramirez, Ristić, Gazinski, Klaeson, Mamajev, Vanderson, Ignjatjev.

Zvezda: Borjan, Stojković, Savić, Babić, Anđelković, Le Talek, Donald, Srnić, Kanga, Radonjić, Boaći.

Crveno-beli su pre deset godina vojevali bitke sa Bajernom, Boltonom, Arisom i Bragom u Ligi Evrope, iz tog tima su i sada u Zvezdi Nenad Milijaš i Dušan Anđelković (inače bivši prvotimac Krasnodara), a da bi ponovili takav uspeh, moraju da naprave još jedan podvig i eliminišu skupoceni ruski tim.

Fudbaleri Partizana i Videotona odigrali su tvrd, takmičarski, ali ne previše uzbudljiv i interesantan meč bez golova (0:0) u prvom meču plej-ofa za ulazak u Ligu Evrope.

Revanš utakmica između Videotona i Partizana igraće se za nedelju dana u Felčutu.

Utakmica na stadionu u Humskoj igrana je pred nekoliko desetina navijača Videotona, koji su sa zapadne tribine bodrili svoj tim. Navijačima Partizana nije bio dozvoljen ulazak na stadion zbog kazne Evropske fudbalske unije.

U prvih 45 minuta utakmice apsolutno ništa nije dešavalo na stadionu u Humskoj, nije bilo velikih prilika i lepih akcija, a viđen je i samo jedan šut u okvir gola.

Jedino vredno pomena iz prvog poluvremena je upravo taj šut u okvir gola. Marko Janković je u 35. minutu proigrao Miroslava Vulićevića koji je dobro šutirao sa oko 16 metara, ali je golman Adam Kovačik bio na pravom mestu i poslao loptu u korner.

Drugo poluvreme je za nijansu bilo sadržajnije, ali su ponovo izostali golovi.

Crno-beli su ofanzivnije krenuli ka golu protivnika na početku nastavka i za samo dva minuta su imali dva slobodna udarca sa dobrih pozicija, ali su i Janković i Suma šutirali preko gola.

Posle nekoliko napada Partizana usledio je korner za Videton i opasnost po gol Vladimira Stojkovića u 58. minutu. Korener je izveo Danko Lazović, glavom je šutirao Ronald Juhaš, ali je bio neprecizan. Samo nekoliko minuta kasnije usledio je i prvi udarac Videotona u okvir gola, šut je oprobao Loik Nego, ali je Stojković bio na pravom mestu.

Partizan je u 68. minutu postigao gol, ali je pogodak Đurđevića glavom poništen zbog faula u napadu.

Do kraja meča uglavnom se vodila velika borba na sredini terena, bilo je dosta prekida i faulova, a sjajnu priliku imao je Videoton u trećem minutu sudijske nadoknade vremena.

Danko Lazović centrirao je sa desne strane, a iz peterca je iz prve šutirao Loik Nego, ali je golman crno-belih Stojković dobro intervenisao i odbranio svoj gol.