петак, 19. април 2024.

&

Почетна страна > Хроника > Квалификације за Лигу Европе: После добре игре, фудбалери Црвене звезде поражени од Краснодара са 3:2; Партизан и Видеотон одиграли нерешено 0:0

четвртак, 17. август 2017.

Фудбалери Црвене звезде играју у Краснодару први меч плеј-офа квалификација за Лигу Европе са циљем да после тачно деценије изборе пласман у групну фазу тог такмичења. Фудбалери Црвене звезде поражени су од Краснодара као гости са 3:2 у првом мечу плеј-офа за Лигу Европе

20.29 - ГОООООЛ, Звезда се поново враћа - 3:2! Сјајан продор Милића по десном боку и улазак у шеснаестерац домаћих, потом повратна лопта Пешићу, који је био на правом месту и хладнокрвно послао у мрежу. Поптуно отрворен меч на велелешном стадиону у Краснодару.

20.25 - ГОООООЛ, Петров доноси 3:1 домаћем тиму! Несхавтљива реакција звездине одбране, која је руског играча оставила потпуно самог на ивици казненог простора, па је овај имао сво време овог света да се намести и прецизним ударцем савлада Борјана...

20.15 - ГООООООЛ, Срнић смањује на 2:1! Леп, јак и прецизан ударац звездиног крила, који је са 20-ак метара савладао голмана домаћих, који је успео тек да врховима прстују закачи лопту али не да спречи погодак.

20.10 - Велика, огромна шанса за Звезду и Боаћаија, који са два метра погађа голмана Синицина у 52. минуту утакмице, која је сада прилично отворена...

20.05 - ГОООЛ, Краснодар води 2:0! Већ у првом минуту наставка, Клаесон је центаршут са леве стране дочекао на другој страни шеснаестерца и сјајним волеј ударцем опалио по лопти. Борјан ју је закачио, али је она ипак завршила иза линије након што се одбила од стативе. Тешка ситуација за црвено-беле...

19.47 - Завршено је прво полувреме, Краснодар води против београдске Црвене звезде са 1:0.

19.35 - Након примљеног гола, Звезда је заиграла знатно офанзивније. Прво је Срнић сјајно шутирао са дистанце, а одбијену лопту Боаћи слабио упутио ка Синицину, да би потом у два продара Радоњић био лош у завршници.

19.21 - ГОООЛ, Краснодар води са 1:0. Након одличног ударца бившег звездаша Ристића, Борјан кратко одбија лопту. на коју је потом натрчао осамнаестогодишњи Игњатјев, којем није било тешко да са три метра смести лопту у гол.

19.12 - Првих десетак минута протекло је у равноправној игри, током које су тимови створили по једну полушансу. Домаћи тим има нешто више лопту у свом поседу.

19.00 - Почео је меч у Краснодару, са центра су кренули гостујући фудбалери...

17.50 - Познати су састави тимова.

Краснодар: Синицин, Петров, Гранквист, Мартинович, Рамирез, Ристић, Газински, Клаесон, Мамајев, Вандерсон, Игњатјев.

Звезда: Борјан, Стојковић, Савић, Бабић, Анђелковић, Ле Талек, Доналд, Срнић, Канга, Радоњић, Боаћи.

Црвено-бели су пре десет година војевали битке са Бајерном, Болтоном, Арисом и Брагом у Лиги Европе, из тог тима су и сада у Звезди Ненад Милијаш и Душан Анђелковић (иначе бивши првотимац Краснодара), а да би поновили такав успех, морају да направе још један подвиг и елиминишу скупоцени руски тим.

Фудбалери Партизана и Видеотона одиграли су тврд, такмичарски, али не превише узбудљив и интересантан меч без голова (0:0) у првом мечу плеј-офа за улазак у Лигу Европе.

Реванш утакмица између Видеотона и Партизана играће се за недељу дана у Фелчуту.

Утакмица на стадиону у Хумској играна је пред неколико десетина навијача Видеотона, који су са западне трибине бодрили свој тим. Навијачима Партизана није био дозвољен улазак на стадион због казне Европске фудбалске уније.

У првих 45 минута утакмице апсолутно ништа није дешавало на стадиону у Хумској, није било великих прилика и лепих акција, а виђен је и само један шут у оквир гола.

Једино вредно помена из првог полувремена је управо тај шут у оквир гола. Марко Јанковић је у 35. минуту проиграо Мирослава Вулићевића који је добро шутирао са око 16 метара, али је голман Адам Ковачик био на правом месту и послао лопту у корнер.

Друго полувреме је за нијансу било садржајније, али су поново изостали голови.

Црно-бели су офанзивније кренули ка голу противника на почетку наставка и за само два минута су имали два слободна ударца са добрих позиција, али су и Јанковић и Сума шутирали преко гола.

После неколико напада Партизана уследио је корнер за Видетон и опасност по гол Владимира Стојковића у 58. минуту. Коренер је извео Данко Лазовић, главом је шутирао Роналд Јухаш, али је био непрецизан. Само неколико минута касније уследио је и први ударац Видеотона у оквир гола, шут је опробао Лоик Него, али је Стојковић био на правом месту.

Партизан је у 68. минуту постигао гол, али је погодак Ђурђевића главом поништен због фаула у нападу.

До краја меча углавном се водила велика борба на средини терена, било је доста прекида и фаулова, а сјајну прилику имао је Видеотон у трећем минуту судијске надокнаде времена.

Данко Лазовић центрирао је са десне стране, а из петерца је из прве шутирао Лоик Него, али је голман црно-белих Стојковић добро интервенисао и одбранио свој гол.