субота, 27. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Крстимир Пантић: На бирачком списку 6.000 Албанаца који нису живели у северној Митровици
Хроника

Крстимир Пантић: На бирачком списку 6.000 Албанаца који нису живели у северној Митровици

PDF Штампа Ел. пошта
петак, 04. октобар 2013.

КОСОВСКА МИТРОВИЦА - Заменик директора Владине Канцеларије за Косово и Метохију Крстимир Пантић изјавио је данас да у бирачком списку за локалне изборе у Косовској Митровици постоје бројне неправилности које, ако се не отклоне, могу директно да утичу на изборни резултат.

Пантић који је и кандидат грађанске иницијативе “Српска” за градоначелника Митровице, рекао је у интервјуу Танјугу да је шест хиљада Албанаца, који никада нису живели у северном делу Косовске Митровице, уписано у бирачки списак да гласа у северном делу града.

“На тај начин Албанци покушавају да промене етничку структуру становништва, да утичу директно на резултате гласања и да на непоштен начин доведу на власт албанске политичке партије и оне странке које су њима блиске,”- упозорио је Пантић.

У Косовској Митровици постоји проблем са бирачким списковима који је можда много већи него у осталим општинама на Косову, рекао је Пантић, тврдећи да је велики број грађана српске националности који живе у северном делу Митровице уписан у бирачки списак, али са правом гласа у јужном делу Митровице.

“Ја очекујем да ће Влада Србије, односно радна група која је формирана у разговорима са представницима ОЕБС-а доказати да ти Албанци никада нису живели у северном делу Косовске Митровице, да немају право гласа и да ће та неправилност бити у најскорије време отклоњена,”- рекао је Пантић.

Пантић је нагласио да предстојећи избори на Косову и Метохији нису избори на којима ће држава Србија и Срби који буду изашли на њих признати тзв. независност Косова, већ да су то избори на којима ће грађани одлучивати да ли и даље желе да буде део Републике Србије.

Он сматра да ће учешћем на предстојећим изборима на Косову 3. новембра Срби ојачати српске институције које ће добити након избора потпун легитимитет и легалитет од стране међународне заједнице.

“Сада ћемо имати потпун легалитет и легитимитет и много јачу снагу када се будемо супротстављали намерама Приштине да на северу Косова успостави законе и правила тзв. државе Косово,”- рекао је Пантић.

(Танјуг)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер