субота, 27. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Кристијан Керн: Влада Аустрије припрема ванредну уредбу којом више неће бити прихватане молбе за добијање азила
Хроника

Кристијан Керн: Влада Аустрије припрема ванредну уредбу којом више неће бити прихватане молбе за добијање азила

PDF Штампа Ел. пошта
уторак, 31. мај 2016.

 БЕЧ -  Аустријска влада, иако још није достигнута горња граница од 37.500 молби за азил, колико је одређено да ће бити прихваћено у овој години, започиње припреме за одговарајућу ванредну уредбу, рекао је аустријски канцелар Кристијан Керн.

Он је, после данаашње седнице владе, објаснио да ће ступање на снагу ванредне уредбе, којом више на границама неће бити прихватане молбе за добијање азила, зависити од ситуације.

Према његовим речима, до сада је предато око 11.000 молби за добијање азила.

Пре пар дана је Министарство унутрашњих послова изнело податак да је у овој години предато већ око 20.000 захтева, а на седници владе је надлежни министар навео да је поднето 11.000 молби које Аустрија мора да обради.

Керн је указао да је споразум са Турском „климав“ и да током летњих месеци треба рачунати са растићим бројем молби за добијање азила.

Неопходно је већ сада почети припреме, како би земља била спремна, а не тек неког дана X, потврдио је вицеканцелар Рајнхолд Митерленер.

Влада горњу границу, коју је крајем прошле године утврдила, за ограничење прихвата броја молби за добијање азила тумачи сада на начин да ће у ограничених 37.500 бити убројане само они случајеви за које је надлежна Аустрија, а из тог броја ће се брисати Даблински случајеви, односно они за које је надлежна нека друга земља, а и та лица ће бити враћана у те државе.

Исто тако у тај број неће бити урачунати и случајеви спајања породица тражилаца азила, као и деца рођена након што су њихови родитељи поднели захтев за азил.

На основу ове рачунице дошло се до бројке од свега 11.000, а укупно је ове године поднето око 22.000 захтева за азил.

Да се Даблински и други случајеви убрајају горња граница коју је утврдила влада у висини од 37.500 молби била би веома брзо достигнута.

(Танјуг)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер