четвртак, 25. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Конгресмени САД задовољни напретком Србије
Хроника

Конгресмени САД задовољни напретком Србије

PDF Штампа Ел. пошта
среда, 01. септембар 2010.

У Београду је боравила делегација Доњег дома америчког Конгреса која је са највишим званичницима Србије разговарала о односима Београда и Вашингтона. У разговорима је оцењено да је Србија направила велики напредак на свим пољима и да ће се америчка страна заложити за убрзање процеса евроинтеграција Србије.

Делегација Доњег дома Конгреса САД, коју предводи конгресмен Вилијам Делахант из Масачусетса, разговарала је у Београду са премијером Србије Мирком Цветковићем и том приликом амерички конгресмени су, уз оцену да је евидентан напредак који је Србија постигла у последњих неколико година на свим пољима, истакли да ће се заложити за убрзање процеса европских интеграција Србије.

Како се наводи у саопштењу из кабинета председника Владе на састанку је констатовано да су економски односи двеју држава добри али да постоји још много могућности за њихово унапређење, а премијер Цветковић је истакао да је Србија заинтересована за интензивирање политичког дијалога као и даље јачање свеукупних односа Србије и САД.

У Скупштини Србије делегација америчког Конгреса разговарала је са Влајком Сенићем, председником скупштинске Групе пријатељства са САД и неколико чланова ове Групе. Вилијем Делахант је поздравио оснивање Групе пријатељства са САД у Скупштини Србије и истакао да је то веома примећено у Конгресу, саопштено је из парламента.

Влајко Сенић је истакао је улогу и допринос скупштине у продубљивању и побољшању свеукупне сарадње две земље. Сенић је додао да Групу пријатељства са САД чини 29 чланова, као и да ће размена искуствава народних посланика и америчких конгресмена допринети и сарадњи извршних власти две земље.

Делегација америчког Конгреса разговарала је данас и са министрима за науку и технолошки развој и економију – Божидаром Ђелићем и Млађаном Динкићем, а током сусрета са министром одбране Драганом Шутановцем изражено је обострано задовољство нивоом сарадње у области одбране која, како сматрају, представља најбољи део укупних односа САД и Србије.

(VOA)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер