Početna strana > Hronika > Kijev: U finalu Lige šampiona Real Madrid pobedio Liverpul rezultatom 3:1 i treći put zaredom postao klupski prvak Evrope
Hronika

PDF Štampa El. pošta
subota, 26. maj 2018.

Fudbaleri Real Madrida i Liverpula igrali su veliko finale Lige šampiona u Kijevu. ‘Kraljevski klub’ je rezultatom 3:1 odbranio titulu osvojenu prošle sezone i tri puta zaredom podigao "ušati pehar". Liverpul nije uspeo da ponovi uspeh iz 2005. godine.

Srpski sudija Milorad Mažić je gotovo bez greške vodio najtežu i najbitniju utakmicu takmičenja i potvrdio da je u ovom trenutku jedan od najboljih svetskih arbitara.

22.37 – Kraj meča, Real je novi-stari šampion Evrope, nakon pobede od 3:1 protiv Liveprula.

22.28 – GOOOOL! Bejl postiže još jedan gol u 84. minutu, Real vodi sa 3:1. Sjajan udarac Bejla sa velike distance, ali još jednom katastrofalna reakcija Karijusa.

22.15 – Mane pogađa stativu u 70. minutu. Vajnaldum je dobro prošao, odložio loptu za Manea, koji slabijom levom nogom pogađa stativu.

22.08 – GOOOOL! Bejl u 64. minutu dovodi Real u prednost. Spektakularne "makazice" Bejla nakon centaršuta Marsela. Velšanin je na terenu proveo samo par minuta pre nego što je postigao jedan od najlepših golova u istoriji finala Lige šampona.

22.07 – Geret Bejl ulazi na teren umesto Iska u 61. minutu.

22.00 – GOOOL! Mane u 55. minutu donosi izjednačenje. Milner je izveo korner, Lovren je spustio loptu glavom u petercu Reala, a tamo se najbolje snašao Mane koji ju je ubacio u mrežu.

21.55 – GOOOL! Katastrofalna greška Karijusa, Benzema to kažnjava i dovodi Real u vođstvo u 51. minutu.

21.52 – Isko pogađa prečku u 48. minutu. Velika greška odbrane Liveprula, lopta se odbila do Iska, koji pogađa prečku.

21.50 – Nastavljen je meč.

21.34 – Nakon udarca Benezeme koji je završio pored gola, sudija Mažić svira kraj prvog poluvremena.

21.38 – Poništen gol Reala zbog ofsajda. Odličan skok Ronalda nakon centaršuta Naća, sjajno reaguje Karijus, Benzema natrčava na odbitak i postiže gol, ali se nalazio u nedozvoljenoj poziciji.

21.21 – Dani Karvahal takođe napupta teren, verovatno zbog povrede zadnje lože. U 36. minutu umesto njega na terenu je Naćo.

21.15 – Zbog povrede ramena u duelu sa Ramosom, najbolji igrač Liverpula Salah napušta teren u 30. minutu. Umesto njega na terenu je Lalana.

21.08 – Navas sjajno brani šut Arnolda, pre toga izblokiran je bio Firmino koji je bio u solidnoj poziciji nakon prodora Robertsona.

21.01 – Ponovo je u nekoliko navrata pretio Liverpul, ali bez konkretne šanse, dok je sa druge strane Ronaldo pretio po gol Karijusa, ali šutirao preko gola Liveprula.

20.55 – Liverpul konkretniji nakon deset minuta igre. Engleski tim je stvorio par opasnih situacija u šesnaestercu Reala, ali su dobro reagovali Navas i Modrić.

20.45 – Počelo je finale Lige šampiona u Kijevu.

Veliki uspeh na ovoj utakmici biće i za srpski fudbal – naš najbolji sudija Milorad Mažić sa svojom ekipom deliće pravdu na ‘Olimpijskom stadionu’.

20.00 – Poznati su sastavi finalista:

Sastav Reala: Navas, Karvahal, Varan, Ramos, Marselo, Kasemiro, Modrić, Kros, Isko, Ronaldo, Benzema.

Sastav Liverpula: Karijus, Aleksander-Arnold, Lovren, Van Dajk, Robertson, Henderson, Milner, Vajnaldum, Salah, Mane, Firmino.