четвртак, 28. март 2024.

&

Почетна страна > Хроника > Кијев: У финалу Лиге шампиона Реал Мадрид победио Ливерпул резултатом 3:1 и трећи пут заредом постао клупски првак Европе

субота, 26. мај 2018.

Фудбалери Реал Мадрида и Ливерпула играли су велико финале Лиге шампиона у Кијеву. ‘Краљевски клуб’ је резултатом 3:1 одбранио титулу освојену прошле сезоне и три пута заредом подигао "ушати пехар". Ливерпул није успео да понови успех из 2005. године.

Српски судија Милорад Мажић је готово без грешке водио најтежу и најбитнију утакмицу такмичења и потврдио да је у овом тренутку један од најбољих светских арбитара.

22.37 – Крај меча, Реал је нови-стари шампион Европе, након победе од 3:1 против Ливепрула.

22.28 – ГООООЛ! Бејл постиже још један гол у 84. минуту, Реал води са 3:1. Сјајан ударац Бејла са велике дистанце, али још једном катастрофална реакција Каријуса.

22.15 – Мане погађа стативу у 70. минуту. Вајналдум је добро прошао, одложио лопту за Манеа, који слабијом левом ногом погађа стативу.

22.08 – ГООООЛ! Бејл у 64. минуту доводи Реал у предност. Спектакуларне "маказице" Бејла након центаршута Марсела. Велшанин је на терену провео само пар минута пре него што је постигао један од најлепших голова у историји финала Лиге шампона.

22.07 – Герет Бејл улази на терен уместо Иска у 61. минуту.

22.00 – ГОООЛ! Мане у 55. минуту доноси изједначење. Милнер је извео корнер, Ловрен је спустио лопту главом у петерцу Реала, а тамо се најбоље снашао Мане који ју је убацио у мрежу.

21.55 – ГОООЛ! Катастрофална грешка Каријуса, Бензема то кажњава и доводи Реал у вођство у 51. минуту.

21.52 – Иско погађа пречку у 48. минуту. Велика грешка одбране Ливепрула, лопта се одбила до Иска, који погађа пречку.

21.50 – Настављен је меч.

21.34 – Након ударца Бенеземе који је завршио поред гола, судија Мажић свира крај првог полувремена.

21.38 – Поништен гол Реала због офсајда. Одличан скок Роналда након центаршута Наћа, сјајно реагује Каријус, Бензема натрчава на одбитак и постиже гол, али се налазио у недозвољеној позицији.

21.21 – Дани Карвахал такође напупта терен, вероватно због повреде задње ложе. У 36. минуту уместо њега на терену је Наћо.

21.15 – Због повреде рамена у дуелу са Рамосом, најбољи играч Ливерпула Салах напушта терен у 30. минуту. Уместо њега на терену је Лалана.

21.08 – Навас сјајно брани шут Арнолда, пре тога изблокиран је био Фирмино који је био у солидној позицији након продора Робертсона.

21.01 – Поново је у неколико наврата претио Ливерпул, али без конкретне шансе, док је са друге стране Роналдо претио по гол Каријуса, али шутирао преко гола Ливепрула.

20.55 – Ливерпул конкретнији након десет минута игре. Енглески тим је створио пар опасних ситуација у шеснаестерцу Реала, али су добро реаговали Навас и Модрић.

20.45 – Почело је финале Лиге шампиона у Кијеву.

Велики успех на овој утакмици биће и за српски фудбал – наш најбољи судија Милорад Мажић са својом екипом делиће правду на ‘Олимпијском стадиону’.

20.00 – Познати су састави финалиста:

Састав Реала: Навас, Карвахал, Варан, Рамос, Марсело, Касемиро, Модрић, Крос, Иско, Роналдо, Бензема.

Састав Ливерпула: Каријус, Александер-Арнолд, Ловрен, Ван Дајк, Робертсон, Хендерсон, Милнер, Вајналдум, Салах, Мане, Фирмино.