петак, 26. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Кадри Весељи потписао Закон о Трепчи: Закон нема политичку, већ економску конотацију
Хроника

Кадри Весељи потписао Закон о Трепчи: Закон нема политичку, већ економску конотацију

PDF Штампа Ел. пошта
понедељак, 10. октобар 2016.

Председник скупштине Косова Кадри Весељи данас је потписао Закон о Трепчи, који је косовски парламент у петак усвојио упркос српском противљењу, и поручио да тај закон нема политичку, већ економску конотацију.

- Закон о Трепчи нема никакву политичку конотацију. Напротив, његова конотација је у потпуности економска, отвара перспективу овом предузећу како би се трансформисао у акционарско друштво и приступио слободном тржишту - тврди Весељи.

Он је, на церемонији у Приштини, одржаној у присуству менаџмента и рудара Трепче, рекао да ће закон омогућити повећање вредности производа. Весељи је рударима честитао на новом закону, наводећи да ће он омогућити развојну перспективу комбинату, објавио је Радио Слободна Европа.

Косовски парламент усвојио је у петак после поноћи, у другом читању, закон о Трепчи.

Одмах након усвајања нацрта закона у првом читању, посланици Српске листе напустили су скупштинску салу, а како је јавио РТК2, за њих је то заседање парламента тада било завршено.

Тим законом предвиђа се 80 одсто власништва владе у Приштини над Трепчом и улазак владе у могућа партнерства са приватним сектором.

Косовски премијер Иса Мустафа је, износећи пред посланицима детаље о томе како би Трепча требало да буде организована, потврдио раније наводе српских представника да ће Трепча Север бити - угашена.

У суботу пре подне директор Канцеларије за Косово и Метохију Марко Ђурић изјавио је да је одлука привремених институција у Приштини о конфискацији "Трепче" неважећа за Владу Србије, њене институције, привредне субјекте и за грађане Републике Србије.

То је удар на право народа да постоји на једном подручју, јер "Трепча" је темељ нашег постојања на Косову и Метохији, рекао је тада Ђурић.

(Танјуг)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер