петак, 26. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Јоргованка Табаковић: Неиспуњење реформи основни разлог за неулазак Србије у ЕУ
Хроника

Јоргованка Табаковић: Неиспуњење реформи основни разлог за неулазак Србије у ЕУ

PDF Штампа Ел. пошта
четвртак, 08. децембар 2011.

Београд - Функционерка Српске напредне странке Јоргованка Табаковић изјавила је данас да је извештај о напретку Србије у 2010. години и неиспуњење структурних реформи основни разлог за неулазак Србије у ЕУ.

- Немојте да нико тврди да је Косово само разлог, већ је ова књига (извештај ЕК) са оволико страница неиспуњених обавеза... основни разлог за неулазак Србије у Европску унију - рекла је Табаковић на конференцији за новинаре.

Према њеним речима власт о структурним реформама говори само када дођу представници међународних организација, а и тада наводи да реформе "само што нису урађене", али их је нешто из разних разлога у томе спречавало.

Табаковић је изнела податке економског тима СНС, за које је рекла да су "тачни и потпуно поуздани", у којима се између осталог наводи да око 160.000 малих и средњих предузећа учествује у БДП са око 56 одсто, док је то у Европи 99 одсто, као и да је привреда на име камата за дуговања у последњих пет година исплатила око 26 милијарди евра.

Она је додала да, пошто се задужења не смањују, чиста добит од укупне производње у држави иде на отплату камата и навела да је то учинак "ове врло способне власти".

Табаковић је казала и да је за три године "држава, као банкарски агент", субвенционисала кредите за ликвидност, "а ту је и онај фантастични пројекат Фијата" са четири одсто, и тиме допринела додатном задуживању привреде за 2,84 милијарде вера за три године.

- Држава је у стечају само, јој то још нико није рекао - рекла је Табаковићева.

(Танјуг)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер