петак, 10. мај 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Ивица Дачић: Зашто бисмо били у нечијој влади ако можемо да водимо владу
Хроника

Ивица Дачић: Зашто бисмо били у нечијој влади ако можемо да водимо владу

PDF Штампа Ел. пошта
среда, 27. јун 2012.

Председник СПС Ивица Дачића још није прихватио ничију понуду за формирање владе. "Зашто бисмо били у нечијој влади ако можемо да водимо владу", каже Дачић.

Он каже да је кључни проблем какву ће позицију у новој влади имати коалиција око СПС-а, да ли ће је водити или само бити у њој. "Нисам прихватио никакву понуду и предлог, него смо је примили к знању, а страначки органи ће донети одлуку", рекао је Дачић новинарима у Београду.

Он је додао да ће та одлука бити донета брзо, јер су познате све чињенице.

"Ја сам затражио да се руководство СПС-а и друге две странке из коалиције (ПУПС и ЈС) изјасне о влади без мог учешћа у одлучивању", рекао је Дачић и додао да за њега није најважније да ли ће бити премијер.

Он је одговарајући на питања новинара да ли ће прихватити понуду Српске напредне странке да буде председник будуће владе рекао да је формирање владе питање о којем се морају изјаснити што пре, али да се СПС не изјашњава између СНС-а и ДС-а, односно Бориса Тадића и Томислава Николића, него "између њих и нас".

"Зашто бисмо били у нечијој влади ако можемо да водимо владу", рекао је Дачић и додао да то не значи да је прихватио понуду СНС-а, већ да је то "озбиљно питање којим се СПС бави, јер је званична понуда добијена пре неколико дана".

Упитан да ли је од Бориса Тадића тражио да води владу, Дачић је рекао да то не би било коректно према Тадићу.

Он је, међутим, додао да се политички профил Србије после другог круга председничких избора изменио и да су се десиле велике тектонске промене на политичкој сцени и да је јасно да не постоји двопартијска Србија.

(Б92)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер