уторак, 21. мај 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Ивица Дачић: Очекујем већинску подршку Скупштине и отклањање неспоразума са Србима са КиМ
Хроника

Ивица Дачић: Очекујем већинску подршку Скупштине и отклањање неспоразума са Србима са КиМ

PDF Штампа Ел. пошта
среда, 24. април 2013.

БЕОГРАД - Председник Владе Србије Ивица Дачић изразио је јуче очекивање да ће Скупштина Србије великом већином подржати извештај владе о дијалогу Београда и Приштине, као и да ће наредних дана у разговору државног руководства и Срба са Косова бити отклоњени неспоразуми тим поводом.

"Морамо да разјаснимо неспоразуме и да хладне главе и рационално водимо државну политику од које ће наш народ у целини имати корист, укључујући наш народ на Косову и Метохији", рекао је Дачић после састанка са министром спољних послова Норвешке Еспеном Бартом Еидеом.

Србију у наредних неколико месеци, према његовим речима, очекује прављење плана имплементације онога што је договорено у Бриселу у дијалогу Београда и Приштине уз посредовање ЕУ.

"Очито је да се налазимо на почетку нове ере у односима са ЕУ и са другим земљама Европе и света. Србија је данас са потпуно промењеном сликом о њој, и није више негативна вест, тако да би била штета пропустити прилику", истакао је Дачић.

Како је објаснио, Србија је на почетку новог начина одбране државних и националних интереса и интереса народа на КиМ, и свему томе треба приступити рационално и хладне главе како би наредни месци били искоришћени за јачање Србије.

"Само јака Србија може да одбрани националне и државне и интересе и свој народ на КиМ. Слаба Србија не може да одбрани никог, слабу Србију може да нападне ко год хоће, може да је уцењује и понижава а да ми немамо начин да се од тога одбранимо", рекао је Дачић.

Како је констатовао, и изненадна посета шефа норвешке дипломатије, јесте најава другачијег третмана Србије на међународној сцени у наредним месецима и годинама.

"Желимо да остваримо што више контаката и подршке за оно што радимо, а нарочито када је реч о економији, јер највећи проблем Србије је незапосленост", рекао је Дачић, најављујући данашњу посету Пољској и сусрет са премијером Доналдом Туском.

(Танјуг)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер