недеља, 25. мај 2025.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Ивица Дачић: Не постоји ни уставни, ни политички, ни било какав рационалан разлог за расписивање ванредних избора
Хроника

Ивица Дачић: Не постоји ни уставни, ни политички, ни било какав рационалан разлог за расписивање ванредних избора

PDF Штампа Ел. пошта
недеља, 25. мај 2025.

 Министар унутрашњих послова Ивица Дачић изјавио је да не постоји ни уставни, ни политички, ни било какав рационалан разлог за расписивање ванредних избора.

"Србија има легално изабране институције, стабилну скупштинску већину и Владу која функционише. Студентима у блокади је та тема важна, између осталог, да би држали тензију у земљи, да имају неку тему о којој ће да говоре, али морају да знају да одржавање избора није само питање лепих жеља на пленумима", рекао је Дачић у интервјуу за лист Курир.

Он је навео да "факултет није политичка странка, нити сме да постане нечији изборни штаб".

"Када студенти у блокади праве изборне листе, и када се најављује учешће ректора и академских радника на тим листама, а све се то одвија у оквиру институција у којима је политичко организовање забрањено - то представља опасан преседан", рекао је Дачић.

Како је нагласио, "ако хоће да се баве политиком, врата су им отворена, али нека то раде ван факултетских зграда, јер закон је јасан и мора да важи за све".

Он је поручио да би било поштено и људски да ректор Универзитета у Београду Владан Ђокић поднесе оставку "уколико академски рад хоће да замени политиком у оквиру универзитета".

Поводом недавног пуштања из притвора троје активиста, осумњичених за кривична дела против уставног уређена и безбедности Србије, Дачић је рекао да је то последица притиска спроведеног "политичким насиљем над државом и њеним институцијама", односно блокадом зграде правосудних органа у Новом Саду.

"Они нису никакви политички затвореници, како то желе да наметну у земљи и представе међународној заједници. Они који блокирају суд су се ограђивали од њихових дела, а сад траже њихово ослобађање", рекао је Дачић.

(Бета)

 
Пошаљите коментар

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли мислите да ће у 2025. години бити одржани ванредни парламентарни избори?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер