петак, 09. мај 2025.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Ирена Вујовић: Израдом Студије о процени утицаја на животну средину добили би мишљење струке да ли и како Србија може да користи литијум као развојну шансу
Хроника

Ирена Вујовић: Израдом Студије о процени утицаја на животну средину добили би мишљење струке да ли и како Србија може да користи литијум као развојну шансу

PDF Штампа Ел. пошта
недеља, 10. септембар 2023.

 Министарка заштите животне средине Ирена Вујовић оценила је да би изадом Студије о процени утицаја на животну средину добили мишљење струке да ли и како Србија може да користи литијум као развојну шансу.

Она је у интервјуу за Политику навела да би та студија била основ за покретање ширег и конструктивнијег друштвеног дијалога о литијуму, како би заједнички донели најбољу одлуку за Србију.

Упитана о субвенцијама за грађане који желе да пређу на одређене еколошки прихватљивије начине грејања, министарка је рекла да држава већ годинама издваја значајна средства за те сврхе.

„Након што смо мапирали индивидуална ложишта као један од појачаног извора загађења у грејној сезони, током три године замењено је више од 3.000 ложишта у домаћинствима у 30 градова и општина широм Србије. Увели смо и меру подршке замене котлова у топланама и другим јавним установама попут школа, вртића“, рекла је Вујовић.

Говорећи о мерама смањења загађења ваздуха, навела је да је по први пут крајем прошле године донет стратешки документ којим је министарство усвојило сет мера које ће допринети чистијем ваздуху, Програм заштите ваздуха у Србији за период од 2022. до 2030. године.

Вујовић је о проблему дивљих депонија у Србији рекла да су „поједине локалне самоуправе незнатно пролонгирале задати рок, али радови се приводе крају и ових дана ће циљ за ову годину, 170 очишћених дивљих депонија у 30 градова и општина, бити испуњен“.

„Ово је трећа година да министарство одваја средства у ове сврхе и током три године резултат је око 900 уклоњених дивљих депонија„, рекла је министарка Вујовић.

(Бета)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли мислите да ће у 2025. години бити одржани ванредни парламентарни избори?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер