петак, 26. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Хајнц Вилхелм: Немачка не мисли да је проблем да Србија и Русија имају добре односе, али жели да Србија заузима исте ставове у спољној политици као и ЕУ
Хроника

Хајнц Вилхелм: Немачка не мисли да је проблем да Србија и Русија имају добре односе, али жели да Србија заузима исте ставове у спољној политици као и ЕУ

PDF Штампа Ел. пошта
недеља, 21. децембар 2014.

Београд -- Немачка не мисли да је проблем да Србија и Русија имају добре односе, али жели да Србија корак по корак заузима исте ставове у спољној политици као и ЕУ.

Ово је у интервјуу за Блиц рекао немачки амбасадор у Србији Хајнц Вилхелм.

"За нас је најважније да је Србија донела одлуку да постане члан ЕУ и да Русија тај пут не блокира", рекао је Вилхелм, нагласивши да је важно да Србија не признаје Крим, а не да Београд уведе санкције Москви.

"За нас је важно да се Србија прикључи ставу ЕУ кад је у питању Крим, односно да је његово присаједињење Русији у супротности са међународним правом. Непризнавање анексије Крима је за нас важно, а не толико да Србија уведе санкције Русији", поручио је он.

Вилхелм је оценио и да је премијер Александар Вучић до сада урадио доста добрих ствари за Србију и да га у Немачкој доживљавају као озбиљног и вредног политичара који покушава да промени ствари набоље.

"Наставио је дијалог Београда и Приштине и постигао да преговори с ЕУ могу да почну. Ценим и његову храброст на увођењу економских реформи, јер није популарно смањивати људима плате и пензије", рекао је Вилхелм за "Блиц", додајући да треба наставити јачање регионалне сарадње и реализацију пројеката које је Вучић предложио на конференцији о Западном Балкану.

Амбасадор је навео да је услов за ЕУ Србији пуна примена Бриселског споразума.

(Блиц)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер