субота, 27. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Горан Весић: Синиша Мали ни крив, ни дужан плаћа цену због „Београда на води“ и покушаја увођења реда у Савамали
Хроника

Горан Весић: Синиша Мали ни крив, ни дужан плаћа цену због „Београда на води“ и покушаја увођења реда у Савамали

PDF Штампа Ел. пошта
петак, 21. јул 2017.

Градски менаџер Горан Весић изјавио је за недељник “Експрес” да градоначелник Синиша Мали “ни крив, ни дужан” плаћа цену због Београда на води и покушаја увођења реда у Савамали.

Весић је изјавио је да жели да Београд буде “град за људе” и да сматра да онај који га води, пре свега, треба да буде домаћин, а конкретно завршетак изградње канализационе мреже у наредних десетак година, пројекат вредан милијарду евра, види као један од најважнијих за грађане Београда.

Како је нагласио жели град који је хуманизован, који води рачуна да живот становника буде комфоран, а то значи да има шеталишта и пешачке зоне, дечија игралишта близу зграда где људи живе, бициклистичке стазе, добар јавни превоз чији је део и метро, уређене музеје, обданишта и школе.

Градски менаџер је, међутим, рекао и да промене често наилазе на отпор, истичући да су Београд на води и Савамала најбољи пример.

“Цену за тај покушај увођења реда, уређивања града, његовог привођења намени, оплемењивања, плаћа, нажалост, ни крив ни дужан Синиша Мали. А када погледаш, већ данас, како изгледа тај део града, не можеш а да се не запиташ – коме смета све то”, рекао је Весић.

Додао је и да се годинама води читава хајка на председника Александра Вучића који је покренуо пројекат Београд на води.

“Прво сам мислио да је то неразумевање противника, јер зашто би неко био против да се очисти и уреди преко сто хектара земљишта у центру Београда поред реке... Касније сам схватио да је у питању фрустрација”, констатовао је Весић.

Градски менаџер је навео и да су најважнији пројекти завршетак изградње канализационе мреже у наредних десет година, јер данас трећина Београда нема канализацију, и изградња пет фабрика за прераду отпадних вода, јер данас, нажалост, сва канализација иде директно у Саву и Дунав.

(Н1)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер