субота, 20. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Габријел Ескобар: Споразум о нормализацији односа Србије и косова могућ до краја године, без потписа на састанку у Охриду
Хроника

Габријел Ескобар: Споразум о нормализацији односа Србије и косова могућ до краја године, без потписа на састанку у Охриду

PDF Штампа Ел. пошта
четвртак, 16. март 2023.

 Специјални изасланик Сједињених Америчких Држава за Западни Балкан Габријел Ескобар изјавио је да је сврха његове посете да ради са политичким лидерима у региону како би се напредовало по европском предлогу за нормализацију односа Београда и Приштине, уз напомену да се ради о споразуму о нормализацији, а не признању. Он је казао да би волео да споразум буде постигнут у овој години. Према његовим речима, од састанка у Охриду се не очекује било какво потписивање.

Ескобар је на конференцији за новинаре у Београду рекао да је став САД да је европски предлог најбољи прилика за напредовање у процесу нормализације.

„Очекујемо да стране буду озбиљне, флескибилне и конструктивне, да Косово и Србија имају мирне, предвидиве и конструктивне односе и од тога ће корист имати цео регион“, нагласио је Ескобар.

Он је рекао да би волео да споразум о нормализацији буде постигнут у овој календарској години. „Мислим да је то могуће“, рекао је Ескобар новинарима у Београду упитан о роковима за постизање и примену европског споразума о Косову о којем ће се у суботу разговарати у Охриду.

Каже да од састанка у Охриду се не очекује било какво потписивање, али се жели договор како напредовати.

Ескобар је рекао и да би волео да српска заједница учествује на изборима на Косову, као и да Срби већ сада учествују у свим институцијама Косова.

Према његовим речима, Заједница српских општина је важан корак у односима Србије и Косова и јасно је да је то обавеза предвиђенима бројним документима.

(Фонет)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер