петак, 19. април 2024.

&

Почетна страна > Хроника > Квалификације за ЕП у фудбалу: Србија победила Албанију са 2:0; Са трибина се чуло скандирање "УЧК"

четвртак, 08. октобар 2015.

Фудбалска репрезентација Србије победила је Албанију у Елбасану са 2:0, у претпоследњој утакмици у квалификацијама за Европско првенство 2016. године.

Меч, који је због ривалитета две државе и скандала у првој утакмици у Београду био у центру пажње, наша селекција решила је у надокнади.

Прво је Александар Коларов погодио у 91. минуту после идеалне асистенције Адема Љајића, а три минута касније и Љајић је погодио после одличне контре и маестралног потеза.

Осим очекиваног звиждања химни Србије и скандирања „УЧК“ са трибина у појединим моментима, није било озбиљнијих инцидената пре и током утакмице.

Што се тиче фудбала, није виђено много. Оба тима су због великих тензија играла изузетно опрезно, па током 90 минута на терену није виђена практично ниједна права прилика. Није током 90, али јесте у надокнади.

У већем делу утакмице Србија је имала теренску иницијативу, а најближа голу била је после прекида. У првом полувремену је Ивановић запретио после корнера, а 10 минута пре краја Коларов је био за мало непрецизан из слободног ударца.

Ипак, у надокнади времена екипа Радована Ћурчића је сачекала своју шансу и остварила је вредну победу.

Наша селекција коло пре краја има четири бода и без шанси је да се пласира на Европско првенство, док је Албанија остала на трећем месту са 11 бодова, али ће за три дана имати шансу да престигне Данску од које има бод мање и меч мање.

Квалификације се у нашој групи завршавају у недељу када ће Србија дочекати Португал, а Јерменија Албанију.

После првих 45 минута резултат на семафору је 0:0. Србија је успела да постигне гол у 37. минуту, али је оправдано поништен због фаула Тошића над голманом Беришом.

Пре почетка утакмице са трибина се чуло скандирање "УЧК", а није било спорних транспарената. Током интонирања, химна Србије се једва чула поред звиждука са трибина. У једном сектору на трибинама смештени су само "становници Косова", који су окренули леђа током интонирања српске химне.

Већ у трећем минуту Лука Миливојевић добио је жути картон, иако је утисак да је његов старт био чист. Прву полуприлику Србија је имала у шестом минуту. Митровић је изборио слободан ударац искоса са леве стране са око 25 метара, али је Љајић слабио извео прекид. Пола минута касније нападач Њукасла имао је и први покушај, али је нејгов ударац главом био непрецизан.

Домаћин је први пут запретио у деветом минуту, али после корнера и гужве у казненом простору није било опасности за Стојковића. 15-ак секунди касније Лила је пробао да савлада Стојковића који је лако одбранио.

Албанија је била нешто офанзивнија у првих 15 минута, али осим два корнера није направила озбиљније проблеме Стојковићу. У 16. минуту жути картон добио је и Лорик Цана који је фаулом прекинуо контру у којој је био Александар Митровић.

У 22. минуту Тошић је одлично повукао контру, проиграо еј Љајића чији ударац је изблокиран. После уигране акције из корнера одличну прилику имао је Ивановић, али је са 11 метара шутирао преко гола.

Србија је у 28. минуту организовала добар напад, Тадић је одлично проиграо Тошића, али његов покушај дриблинга није прошао и Албанци су се одбранили. У 37. минуту Љајић је постигао гол после одличне акције и асистенције Тадића, али је он оправдано поништен због фаула Тошића над голманом Албаније.

До краја првог полувремена није се ништа променило на терену. Оба тима била су веома опрезна, Србија је имала већи посед лопте, али је после 45 минута остало 0:0.

Албанија: Бериша, Лила, Хусај, Ћимшити, Аголи, Лењани, Цана, Баша, Мемушај, Џака, Балај.

Србија: Стојковић, Томовић, Ивановић, Коларов, Митровић, Тошић, Миливојевић, Матић, Митровић, Тадић, Љајић.

20:50 - Сајт УЕФА "обојен" албанским бојама

БЕОГРАД, ТИРАНА, ЕЛБАСАН - Утакмица квалификација за првенство Европе између Албаније и Србије нема безбедносних ризика и биће одиграна по плану, вечерас на стадиону у Елбасану, одлучено је на састанку УЕФА и челника Фудбалских савеза Албаније и Србије. Српски фудбалери су већ кренули ка Елбасану где влада еуфорија на улицама.

На састанку је закључено да не постоји сигурносни ризик за фудбалере Србије и да су испуњени сви услови за одигравање меча, навела је агенција Анадолија.