петак, 19. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Франко Фратини: Међународни кривични суд би требало да испита одговорност Гадафија
Хроника

Франко Фратини: Међународни кривични суд би требало да испита одговорност Гадафија

PDF Штампа Ел. пошта
петак, 29. април 2011.

РИМ - Министар спољних послова Италије Франко Фратини изјавио је да би Међународни кривични суд (МКС) требало да испита да ли је либијски лидер Муамер ел Гадафи одговоран за излагање смртној опасности на хиљаде избеглица које су у мањим пловилима путовале ка италијанским обалама.

Он је италијанским медијима јуче казао да Гадафи мора да оде са власти, да га "нико не жели мртвог" и да би требало да му буде суђено, пренела је агенција АП.

Од када је раније ове године почела побуна против Гадафија, на хиљаде илегалних миграната, од којих су већина били радници у Либији, отпловило је на бродовима кријумчара до италијанских обала.

Фратини је казао да би стални хашки суд требало да утврди да ли их је Гадафи промишљено послао у пловилима ка италијанској обали и уколико јесте, како је рекао, то би био злочин против човечности.

Афричке традиционалне старешине су у међувремену са састанка у граду Котону у Бенину предложиле спровођење транзиције у Либији, после које би Гадафи имао церемонијану улогу попут оне коју има британска краљица, а извршна власт би припала побуњеницима.

Они су позвали на окончање ваздушних удара НАТО снага у Либији, осудивши интервенцију која, како је саопштено после састанка, има прикривене мотиве, међу којима је и либијска нафта, пренео је АФП.

Међу традиционалним владарима који су се окупили на конференцији у Бенину били су представници Чада, Републике Конго, Демократске Републике Конго, Гане, Обале Слоноваче, Кеније, Малија, Намибије, Јужноафричке Републике и Зимбабвеа.

(Танјуг)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер