недеља, 28. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Душко Вујошевић: Динамитом ћу бранити стадион у Хумској
Хроника

Душко Вујошевић: Динамитом ћу бранити стадион у Хумској

PDF Штампа Ел. пошта
петак, 04. октобар 2013.

Председник Спортског друштва Партизан Душко Вујошевић рекао је у Београду да ће се борити за власништво над стадионом у Хумској.

Виши суд у Београду је недавно одлучио да фидбалски стадион Партизана, у Хумској улици, припада Министарству одбране Србије.

"Рођендан (Партизана) пролази у сенци догађаја који није паметно истицати, али ни преко њега прећи, пошто се дешавају закулисне радње да ће стадион који је власништво Спортског друштва Партизан морати да се да Југословенској народној армији, односно Српској народној армији, која нема много везе са оном старом армијом", рекао је Вујошевић на свечаности поводом 68. годишњице Спортског друштва.

Вујошевић је у Спортском центру Телеоптик, у Земуну, казао да Партизанов стадион никада није био војни објекат, а изграђен је "народним радним акцијама", и 20-30 година потом је постао терет војсци.

"Тражећи решење, Војска се обратила граду, а они предложили да се стадион преда у влашништво кориснику, односно Спортском друштву Партизан. Те одлуке су донете 1988, а 1990. је генерал Вељко Кадијевић обавио ту примопредају и дао га је на коришћење, односно Спортско друштво је постало власник стадиона", рекао је Вујошевић.

Тренер кошаркаша Партизана је навео да је тако било све до 1997. године када је направљен пројекат новог стадиона, који би, да је изграђен, решио многе проблеме.

"У време када је на челу државе био партизановац Борис Тадић покренут је поступак, оспорено је власништво Партизана, да би се онда блокирала изградња новог стадиона. То је ишло преко Министарства одбране, (Драгана) Шутановца, али мислим да то није била његова иницијатива, него можда управо и мог пријатеља Тадића. То се то поклопило са разним интересима у том моменту да је мој пријатељ

 (Мирослав) Мишковић добио дозволу да на Аутокоманди гради тржни центар", казао је Вујошевић.

"Од те 1997. та прича латентно постоји, па се поново покренула кад се појавила прича о приватизацији. Прво не разумем одакле неком право да прича о продаји Партизана. Ко га је то купио, па да може да га продаје? А овај покушај избацивања на улицу је управо то", оценио је он.

Фудбалски клуб Партизан, како је казао Вујошевић, може да буде профитабилан када је добро вођен.

"Тако да не видим неког великог разлога за приватизацију, а ако се клубу одузме стадион, ми сви да излазимо на улицу, остајемо без дома. Ја лично нећу дозволити да се Партизану отме страдион. Динамитом ћу ићи да га браним и позивам све навијаче да ми се придруже", навео је Вујошевић.

Председник Спортског друштва је рекао да је чуо да се помиње и да је потпредседник Црвене звезде Небојша Човић предложио да Партизан игра на стадиону у Улици Љутице Богдана.

"Видим и да се помиње да играмо на комшијском стадиону (Црвене звезде). Њихов је вероватно потпуно легалан и њихови папири су сви легални. Озбиљан је ово проблем и верујем да су они који су се се залетели да ову ствар заврше, видети да се срља у ризичну ствар.

Моја обавеза је да покварим ово славље јер би кукавички било то прећутати", казао је Вујошевић.

(Блиц)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер