петак, 26. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Душан Вујовић: Други аранжман Србије са ММФ је магистарски рад владе
Хроника

Душан Вујовић: Други аранжман Србије са ММФ је магистарски рад владе

PDF Штампа Ел. пошта
четвртак, 03. септембар 2015.

БЕОГРАД – Министар финансија Србије Душан Вујовић изјавио је данас да је други аранжман Србије с мисијом Међународног монетарног фонда (ММФ) магистарски рад владе, а да ће повећање плата и пензија бити награда за све људе који су прошли кроз мере финансијске консолидације.

„Прва година консолидације, која је увек и најтежа, успешно је спроведена. После корекције плата и пензија коју треба да договоримо са ММФ у новембру, 1,1 милион грађана ће имати већа примања него прошлог октобра, док ће преостали добити номинално благо, али значајно повећање”, казао је Вујовић за Радио-телевизију Србије.

Према његовим речима, одлука да се од ММФ-а тражи повећање плата и пензија већ је донета, а сада се реализује одлука да се пронађе фискални простор за спровођење тог повећања.

Вујовић је додао да је свестан да запослени у појединим секторима, попут образовања, нису били у равноправном положају када је реч о повећању плата, али је и изразио наду да ће „они који су најлошије прошли у претходним повећањима, сада проћи боље”.

„Циљ је да повећање плате запосленим у тим секторима буде веће. Ми обећавамо да ћемо се трудити, али и да ћемо остати обазриви до последњег часа како не би угрозили постигнуте резултате фискалне консолидације”, казао је Вујовић.

Коментаришући ситуацију с предузећима у реструктурирању, министар је истакао да је циљ владе да спречи ванредне притиске на расходе и разбије круг задуживања у коме та предузећа нису плаћала струју и гас, чиме су оптерећивала ЕПС и „Србијагас”.

Упитан за отпуштања у јавном сектору, министар је казао да је идентификовано 9.000 вишкова запослених, али и да циљ није смањење само по себи већ да грађани добију квалитетнију услугу уз ниже трошкове. 

(Бета)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер