субота, 27. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > ДСС: Продаја „Телекома“ је у интересу неке стране државе, компаније или у нечијим личним разлозима
Хроника

ДСС: Продаја „Телекома“ је у интересу неке стране државе, компаније или у нечијим личним разлозима

PDF Штампа Ел. пошта
четвртак, 30. октобар 2014.

Демократска странка Србије оптужује Владу Србије да одлуком о продаји „Телекома“, високо профитабилног предузећа од националног значаја, свесно наноси економску штети држави и њеним безбедносним интересима.

Председник Владе Александар Вучић јуче је потврдио да „Телеком“ треба да буде продат, што је супротно свему што је пре две године говорио о штетности продаје овог предузећа, чак претећи кривичним пријавама против оних који такву одлуку донесу.

Истинитост изјава председника Владе да „Телеком губи трку са конкуренцијом“ и да се продајом „решава питање те компаније“, демантују подаци о одличном пословању компаније у 2013. години и изјава финансијског директора „Телекома“ и председника Економског савета Српске напредне странке Миленка Џелетовића, који тврди да „менаџменту Телекома није проблем да се носи са конкуренцијом“.

Очигледно је да на сасвим другој страни леже разлози продаје ове компаније, која је прошле године инвестирала у развој 14 милијарди динара, отплатила кредит у висини од 200 милиона евра, исплатила дивиденду од 7,6 милијарди динара, 5,5 милијарди динара уплатила у буџет Србије и која је прошле године остварила нето добит од 15,3 милијарди динара. Компаније која има монопол у области фиксне телефоније.

Очевидно је да Србија нема интереса да се ова компанија прода. Све указује да мотиве за продају треба тражити у интересима нека стране државе, односно компаније или у нечијим личним, материјалним или политичким интересима или њиховој комбинацији.

Најављени поступак продаје – договор са инвестиционим партнером, а затим формално расписивање тендера, изазива оправдану сумњу да је одлука о продаји „Телекома“ увод у аферу „Телеком“.

(ДСС)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер