петак, 26. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > ДСС: Док грађани из сата у сат добијају детаљне информације о паду немачког авиона, о трагедији српског војног хеликоптера нема ни речи
Хроника

ДСС: Док грађани из сата у сат добијају детаљне информације о паду немачког авиона, о трагедији српског војног хеликоптера нема ни речи

PDF Штампа Ел. пошта
четвртак, 26. март 2015.

Демократска странка Србије оценила је данас да скривање резултата истраге о паду војног хеликоптера ствара оправдану сумњу да се од јавности „крије компромитујућа истина за власт“.

„Док грађани Србије из сата у сат добијају информације о паду немачког путничког авиона, о трагедији српског војног хеликоптера, у којој је живот изгубило седморо људи, нема ни речи, јер се информације скривају“, пише у саопштењу ДСС-а.

У тој странци су навели да за скривање резултата истраге могу да постоје само три разлога.

ДСС сумња да су утврђени пропусти у ланцу командовања или да је вршен политички притисак да се по сваку цену обави ризичан лет. Као трећи разлог ова странка наводи намеру да се купи време, преправљањем и фалсификовањем извештаја.

„Изјаве председника Владе Александра Вучића, министара Гашића и Лончара 'нећу да дам', до сада су једини званични одговори на отворено питање личне одговорности за трагедију… Можда министри Гашић и Лончар нису одговорни, али су скривање истине и бахате премијерове изјаве најгори начин њихове одбране“, оценио је ДСС.

Војни хеликоптер Ми-17 који је превозио животно угрожену бебу из Новог Пазара, срушио се 13. марта код аеродрома „Никола Тесла“ у Београду. У несрећи је погинуло свих седам особа.

Генералштаб Војске Србије почео је истрагу о паду хелихоптера, која је завршена 18. марта, и извештај је поднет Вишем јавном тужилаштву у Београду, али није објављен.

Стручна комисија коју је формирао командант Ратног ваздухопловства и противваздухопловне одбране наставила је рад, а њен извештај се очекује у понедељак 30. марта.

(Спутњик)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер