петак, 26. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > ДСС: Александар Вучић признао Ису Мустафу за премијера независне државе
Хроника

ДСС: Александар Вучић признао Ису Мустафу за премијера независне државе

PDF Штампа Ел. пошта
понедељак, 20. април 2015.

ПРЕДСЕДНИК српске Владе је изјавио у Коцељеви да ће следеће недеље „разговарати са премијерима пет балканских земаља и представницима ЕУ”, при чему је мислио и на "премијера Косова" Ису Мустафу!

Изјава се односи на предстојећи састанак шефова влада „Западнобалканске шесторке”, коју по званичним документима Европске комисије чини шест земаља Балкана: Србија, Косово, Албанија, Црна гора, Македонија и БиХ. Тиме је председник Владе Србије, непажљивом искреношћу и на недвосмислен начин саопштио да Иса Мустафу, председника самопроглашене Републике Косова, убраја у премијере независних земаља Балкана.

Ако актуелна српска власт, као што је то радила и претходна, бриселске споразуме о тзв. нормализацији односа Београда и Приштине може да лажно представља као статусно неутралне договоре уз посредовање ЕУ, онда то никако не може да чини са састанцима „Западнобалканске шесторке”, на којима се представници самопроглашене Републике Косова у свему третирају као представници једне од шест независних држава, уз пуну сагласност Србије о којој сведочи и изјава председника Владе.

Састанак на коме ће српски председник Владе да „разговара са премијерима пет балканских земаља и представницима ЕУ” одржаће се 21. априла у Бриселу и на њему ће да се разговара о заједничким инфраструктурним пројектима, међу којима је и изградња аутопута Ниш-Приштина-Тирана.

Зашто српски председник Владе са Иса Мустафом, који на састанак долази у пратњи Хашима Тачија, не разговара о отимању Брезовице и друге имовине у власништву државе Србије, или са Еди Рамом, албанским премијером, о његовим поновљеним изјавама о уједињењу Албаније и Косова? Уместо тога договараће изградњу аутопута, који треба уједињење Албаније и самопроглашене Републике Косово да олакша.

(ДСС)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер