петак, 03. мај 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > ДС тражи забрану СНП Наши
Хроника

ДС тражи забрану СНП Наши

PDF Штампа Ел. пошта
недеља, 10. март 2013.

Београд -- ДС затражила забрану рада СНП Наши и кажњавање оних који су осмислили и спровели њихову последњу кампању против убијеног премијера Зорана Ђинђића.

Демократе од надлежних државних органа траже и уклањање, како су у саопштењу нагласили, срамних плаката и санкционисање учинилаца.

СНП Наши су раније данас саопштили да су почели акцију лепљења плаката у Аранђеловцу, Младеновцу и Новом Саду под називом "Страни агент, а не државни херој".

"То је одговор на скандалозну кампању која се у Србији води са циљем да се покојни премијер др Зоран Ђинђић у јавности представи као визионар и политичар којег генерације треба да следе", наведено је у саопштењу.

ДС је указала да "срамном кампањом против убијеног председника ДС и Владе Србије, СНП Наши, под тим или неким другим именом, наставља своје активности пуне мржње, насиља, позива на линч и прогон људи који им, по било ком њиховом мерилу, не одговарају".

Демократе у саопштењу подсећају да је Ђинђић дао живот за изградњу друштва које је у свему супротно ономе за шта се та и њима сличне "екстремистичке ретроградне организације" залажу.

"Ђинђић је убијен управо у атмосфери мржње какву данас покушава да створи ова организација, која је у својој прошлости већ састављала спискове неподобних медија и организација, прекидала трибине, изложбе, концерте и скупове који јој се нису допадали, претила патролирањем њихових тројки улицама да се не би одржавали догађаји које су они сматрали неподобнима, претила политичким противницима...", наводи се у саопштењу.

ДС је упитала Уставни суд Србије, који је, како су подсетли, у новембру прошле године одбио захтев републичког тужилаштва за забрану покрета, да ли у Србији има ко да забрани мржњу и шта још треба да се деси да би та организација уверила оне који о томе одлучују у деструктивност и опасност својих идеја и активности.

(Танјуг)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер