недеља, 11. мај 2025.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Друштво новинара КиМ: Угрожени српски медији на Косову
Хроника

Друштво новинара КиМ: Угрожени српски медији на Косову

PDF Штампа Ел. пошта
понедељак, 03. мај 2010.

ГРАЧАНИЦА – Друштво новинара Косова и Метохије указало је, поводом светског Дана слободе медија, на угроженост српских медија у покрајини и упозорило да Срби немају медије, који сигналом покривају цело Косово.

Председник Друштва новинара Косова и Метохије Жељко Тврдишић изјавио је да су за лош положај српских медија на Косову криве косовске институције и представници међународне заједнице, који не улажу напоре да се побољша медијска слика на Косову, преноси КИМ радио.

„Једанаест година од престанка ратних сукоба на Косову и Метохији Срби још немају своју радио или ТВ станицу која својим сигналом покрива територију целе покрајине. Они чак немају ни дневне новине, нити своју новинску агенцију”, рекао је Тврдишић.

Он је истакао да је јавни сервис Радиотелевизије Србије (РТС) пре неколико дана „оставио на цедилу више од 150 радника који су се бавили новинарством на Косову”.

Тврдишић је апеловао на Владу Србије да се позабави тим проблемом.

Према његовој оцени, гетоизираност малих медија на Косову поспешује хаос, јер многи локални медији нису у стању да одговоре на све захтеве друштва.

„Из тога бих изузео Косовску медијску асоцијацију (удружене радио станице које програм емитују на српском језику) која представља добар пример, јер сваког дана емитују национални дневник, повезујући тако енклаве на Косову и Метохији”, рекао је Тврдишић.

Он је упозорио да и после 11 година још није позната судбина новинарске екипе радио Приштине, Ђуре Славуја и Ранка Перенића, који су киднаповани у лето 1999. године.

Друштво новинара Косова и Метохије делује у покрајини као огранак Удружења новинара Србије.

(Фонет)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли мислите да ће у 2025. години бити одржани ванредни парламентарни избори?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер